m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Чагів. Палац. Експедиція, осінь 2018.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...В нинішньому селі Чагів мешкає близько 800 осіб, хоча ще у 19 столітті (за даними перепису 1897 року) тут проживало 1286 мешканців. Офіційне літочислення села ведеться від 1527 року, хоча ходить мережею ще й 1734 рік (рік офіційного заснування), а ще є гіпотези, що Чагів, це старовинне село Чагівець, яке зруйнували монголо-татари.

У Чагові, за сучасною будівлею школи, стоять руїни цікавого палацу (чи то великого садибного будинку) - досить рідкісний приклад модерну в садибній архітектурі. Хто звів цю симпатичну будівлю - достеменно з'ясувати не вдалося. Найімовірніше, це були одні із останніх власників поселення - поміщики польського походження Грущинські. Краєзнавець Д. Антонюк пише, що місцеві називають власником пана Яновського. Так чи інакше, його історія ведеться з другої половини 19 ст. і скоро, найпевніше, обірветься…

В радянський період в палаці була школа, але коли 15 років тому звели нову школу, старий палац виявився не потрібним і почав стрімко руйнуватись. Черговий приклад сільського ганьбища, черговий приклад дикого нерозуміння місцевими мешканцями власної вигоди, черговий зразок безмозглого сільського керівництва.Ще на початку 2018 року палац стояв відкритий усім вітрам, без вікон і дверей. А вже на наше відвідування на всіх вікнах були решітки і вікна були щільно забиті дерев'яними щитами. На всі дверні прорізи поставлені двері і все під замками.

Що чекає палац надалі не зрозуміло, в першу чергу через тешо невидомо, в чий власності він нині перебувати. З поміченого вже на етапі розбору матеріалу - якиїсь то повідомлення в пластикових файлах для документів на стовпах ганку, прикриті блакитними картонками і під ними роздруківки образів. Можливо, збираються спорудити черговий монастир, але так як прикрите картонками - то може вже й немає. Як що хто має відповідь на питання - просимо написати у каментах.

погляд з небес
Автор - v1snyk, в своєму LJ написав піше наступне: ...Довелось прочитати в Інтернеті, як місцеві розохочували дітей лазити у відверто аварійну споруду – виламали сходи на другий поверх(!), а у вікні повісили дохлого пса(!!!). Я не знаю усієї передісторії, тому утримаюсь від радикальних суджень і скажу м’яко: хворі виродки... але сходинок на другий поверх такі нема...

2017. Завдяки v1snyk-у, ми побачимо палац зсередини
та яким він був зовніще декілька кадрів - від "Україна Інкогніта"

та Андрія Бондаренко

Джерела:
http://ukrainaincognita.com/vinnytska-oblast/orativskyi-raion/chagiv/chagiv-nevidomyi-palats
https://v1snyk.livejournal.com/35826.html
http://andy-travel.com.ua/rezydenciyi-verhnogo-porossya

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Вінничина, палац, погляд з землі, погляд з небес, руїна
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments