m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Ромашки. Свято-Покровський храм.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Свято-Покровський храм села Ромашки Рокитнянського району Київської області був збудований у 1843 році у стилі класицизму у вигляді базиліки зі спрощеними деталями: невеликим ґанком з колонами та двома невисокими вежами-дзвіницями. Насправді церква вражає масивністю та архітектурним рішенням як для сільської місцевості.

Село Ромашки розташоване на правому березі річки Гороховатки (ліва притока Росі), за 12 км на північний схід від районного центру і залізничної станції Рокитне. У 1773 році священик Федір Куліковський побудував в селі дерев’яну Покровську церкву з дзвіницею. У 1843 році поміщиця Трофимова біля існуючої дерев’яної церкви з дзвіницею збудувала кам’яну трьохпрестольну.
Як бувало й раніше в провінції, для будівництва використовували старий проект, створений на рубежі 18-19 століть у стилі розвинутого класицизму. Класицизм, підкреслений розмірами будівлі та рідкісними для православних храмів Наддніпрянщини баштами-дзвіницями, ставить ромашківську церкву в один ряд з найвидатнішими пам’ятками архітектури України. Стара ж церква до 1880 року використовувалася як тепла, а 1880 року її було перенесено у сусіднє село Савинці, де первісна Покровська церква, звісно, дещо перебудована та добудована, існує і тепер.

Побудована вона з цегли товщиною 1,5 м, з амбразурами на висоті, з якої можна прострілювати місцевість навкруги на велику відстань. Під час Великої Вітчизняної війни німецькі загарбники при відступі використали церкву проти радянських військ. Вона прийняла на себе удари куль, снарядів, мін, але залишилася ціллою. Храм настільки вражає, що навіть радянська влада не наважилась його зруйнувати.
З липня 2002 року, внаслідок пожежі, всередині храму проводилися відновлювально-реставраційні роботи. На 2016 рік роботи завершені зовні та всередині. Церква є трьохпрестольною, центральний – Покрова Пресвятої Богородиці, а два суміжні – Святителя Миколая і преподобного Антонія Печерського.Церква збудована у вигляді базиліки зі спрощеними деталями і декором, який обмежений штукатуркою поверхонь, дощатим рустом на кутах, розфарбуванням в два улюблених кольору класицизму - жовтий фон, білі деталі. Західний фасад Покровської церкви прикрасив чотириколонний портик з трикутним фронтоном і дві невисокі дзвіниці-вежі. Дахи криті залізом, пофарбовані в зелений колір, що перегукується з кольором навколишньої рослинності.
Стіни храму прикрашені двома ярусами вікон, в першому ярусі - видовжені, у другому - квадратні, як було типово для дворянських садиб часів тих часів. Лиштва біля вікон відсутня. Східний фасад створює єдина абсида, прикрашена зовні дощатим рустом і круглими вікнами.Обмаль декору за край компенсована вишуканою стриманістю всіх фасадів Покровскої церкви та величним силуетом, притаманним лише храмовим спорудам в столиці. Храм справляє враження видатної столичної споруди, проект якої був використаний ще й в сільській місцевості. Храм в Ромашках вважається одним з найбільших провінційних православних храмів України. Класицизм, підкреслений розмірами будівлі і рідкісними для православних храмів Придніпров'я вежами-дзвіницями, ставить ромашковскую церкву в один ряд з найвидатнішими пам'ятками архітектури України. Це визнавала навіть радянська влада, яка не тільки зберегла церкву, але навіть відновила її після руйнувань 1941-45 років. Хоча, хтось скаже - приклад архітектури колонізаторів ...

Прикладами цього типу базилікальних храмів є:
Троїцький собор Олександро-Невської лаври у Санкт-Петербурзі (арх. Старов Іван Єгорович);
Церква Зіслання Св. Духа в с. Шкінь;
Церква Димитрія Солунського в садибі Печетово військового губернатора Петербурга Голенищева-Кутузова;
Успенська церква на Могильцях в Москві (Арх. Ніколя Легран).


на фотографіях від "Україна Інкогніта" ми можемо побачити церкву до пожару та ремонту...


Джерела:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Свято-Покровський_храм_(Ромашки)
http://ukrainaincognita.com/ru/kamennye-khramy-ukrayny/romashky
https://arch-heritage.livejournal.com/205227.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Київщина, погляд з землі, погляд з небес, храм, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments