m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Телелинці. Церква святого Архистратига Михаїла.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Про цей цікавий храм дуже мало відомостей на просторах інтернету. За данними сайту parafia.org.ua храм збудован у 1739 році. За іншим джерелом wikimapia.org вона збудована у 1865 році на місці дерев'яного храму, який було зведено у 1739 році завдяки старанням парафіян, місцевого власника і священика Гавриїла Бєлінського. У цьому ж храмі був священиком і син Бєлінського.Хто б міг подумати, що нині можна віднайти таку автентичну, майже невідому інтернету подільську святиню — не спаплюжену перебудовами, зі збереженими старими хрестами на маківках, ще й зі старим іконостасом. Воістину, такої церкви-музею треба пошукати! Вас до глибини душі вразить дивовижний бароковий іконостас, але не тільки він.

так церква виглядала без позолоти
погляд з небес
У церкві збереглося чимало унікальних раритетів, як-от різьблені одвірки і ригелі, ковані завіси і секирні замки, наївно-народні стінописи і процесійні хрести… Адже щоб утримувати церкву-музей у належному стані, потрібні неабиякі гроші.

заглянемо в середину


На жаль, позолочені маківки храму свідчили, що уявлення про вічні цінності у нас із місцевим батюшкою та громадою трохи різняться. Але ми вдячні і йому, і телелинецькій громаді за збережене чудо. Завдяки сайту parafia.org.ua нам відкривається храм, бо проекту, на привеликий жаль не відкрили його, кажучи що він був пограбований і відтепер закрит до відвідування.На наше запитання чому ж нема сигналізації, бо вони на сьогодні ну дуже недорого стоять і доступні на ринку, особливо в GSM-версії, які не потрібно ставити на пульт охорони і які можуть розіслати смс - десятку парафіян в разі порушення периметру об'єкту, що охороняється. Відповідью нам буле знизування плечима, та - ...воно для нас дороге...
Джерела:
https://parafia.org.ua/UCA/church/myhajlivska-tserkva-tsentralna-hrupa/
http://wikimapia.org/34604790/uk/Церква-святого-Архистратига-МихаїлаЯкщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Вінничина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес, розписи, іконостас
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments