m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Лазещина. Церква Свв. Ап. Петра і Павла. 1827.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Цей храм набагато меньш відомий за свого сусіда - Преображення на Плитоватому.
Він і молодший, і зовні не такий мальовничий. Але теж старий та цікавий. Його не одразу можна знайти. Отже - церква Свв. Ап. Петра і Павла.біля входу до церкви, обкладена силікатною цеглою стара капличка
Стоїть він на циінтарі, по над річкою, що має назву як і село - Лазенщина, посеред села, десь в 600-700 метрах від повороту з основної траси, недалеко від залізничної станції.

навколо церкви дуже багато старих могил
Збережена сьогодні дерев'яна церква в Лазещині збудована 1827 року. Не відомо чи на її місці стояла попередня церква. Раніше вона була під гонтами, а покрита бляхою в 1907 році.Нава і бабинець однакової ширини вкриті спільним двосхилим дахом, над бабинцем здіймається невисока квадратова вежа-дзвіниця. Зі сходу до нави прилягає дещо вужчий вівтар.Всередені старий іконостас, образи та розписи, в манері, я би сказав - селянського примитивізму. Скоріше за все вони ще й поновлені якимось місцевим маляром. Церква доглянута і приємна своєю простотою. Біля кутів нави є невеликі розширення (ймовірно, для бічних вівтарів).Ліворуч входу до церкви є дерев'яні сходи, що ведуть до дзвінниці. Одін здзвонів - 1796 року. Під час останнього зовнішнього ремонту пофарбували стіни, вікна замінили на пластикові. На дзвінниці можливо був відмінний він сьогоденного купол, бо той шо є зараз, виглядає чужерідно і псує сам вигляд церкви. Сьогодні церква в користуванні православної громади села.Інформації про церкву дуже мало, да і старих фото чи малюнків церкви ми не знайшли, тому, якщо маєте - надсилайте у каментарях.


Джерело:
http://decerkva.org.ua/zak/lazeshchyna.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Закарпаття, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment