m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Корець. Корецький Свято-Троїцький жіночий монастир. 2017.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Православний монастир у Корці був заснований близько 1571 року князем Богушем Корецьким як Воскресенський. Був двічі руйнований. Відновлений як католицький францисканський кляштор у 1620—33 княжною Софією Корецькою (у чернецтві Серафимою, від 1580 року ігуменя монастиря) коштом її племінника князя Самуїла Корецького на честь Святої Трійці. У 1620—1630 у Корецькому францисканському Свято-Троїцькому монастирі спорудили барокові костел та корпус келій.

У 1752—65 монастирем володіли уніати: єпископ Феодосій (Рудинецький) ввів сюди монахинь василіанського ордену. Православні інокині разом з ігуменею Анною були виселені з монастиря. Після 42 років перебування на приватних помешканнях монахині звернулись до єпископа Мінського Віктора (Садковського), і указом імператриці Катерини II від 12 квітня 1795 року монастир було знову відкрито як православний.
Вдруге монастир згорів під час варшавського повстання 1831 року. Клопотання ігуменії Аполлінарії (Князевої; †1877) перед єпископом Волинським Антонієм (Павлинським) 1864 року завершилось відбудовою спаленого храму. Вівтар і центральну частину храму розписали майстри Почаївської іконописної майстерні.

Після переосвячення римської, у Троїцьку православну церкву, для надання їй православних рис вже у 2-й половині XIX століття західний фасад колишнього костелу надбудовується дерев'яною баштою з високим шатром, а в східній частині над середнью навою зводиться четверик з п'ятьма главами, непропорційно маленькими, порівняно з суцільним об'ємом храму. У 1863 році весь комплекс було передано Свято-Троїцькому монастирю.

21 вересня 1880 архієпископом Волинським і Житомирським Димитрієм (Муретовим) обитель було освячено як Свято-Троїцький жіночий монастир. а храм був освячений в ім'я Пресвятої Трійці; колишній Воскресенський монастир був звернений в скит. Після того сюди переселено черниць із Свято-Воскресенського монастиря, а там організовано притулок для дівчат.
Від 1897 року при монастирі існувала двокласна школа.
На початку ХХ століття старовинних храмів на території комплексу Свято-Троїцького монастиря було 2: Свято-Воскресенський собор і тепла Свято-Успенська церква. Тоді ж у російському «теремному» стилі були збудовані тепла Іоанно-Предтечинська церква і надбрамна дзвіниця, що надало монастиреві еклектичної подоби.Згідно Ризьким мирним договором від 18 березня 1921 року відійшов до Польщі, що врятувало його від закриття і розгрому. У роки Громадянської війни в Троїцькому монастирі знайшли притулок сотні сиріт. Коли в 1921-1939 роках Корець належав Польщі, домагання католиків на обитель поновилися. Програвши судовий позов в Парижі, поляки вирішили взяти святиню силами військових.
…Дізнавшись про підготовлюваний, ігуменя Феофанія наклала на сестер строгий пост. Щодня читалося по 40 акафістів. У призначений день вся міська поліція була стягнута до монастиря. Очікувався взвод кінноти з Рівного. Але в дорозі командувач взводом поручик Адамкевича раптово зупинив коня і став падати з сідла. На питання підхопили поручика підлеглих Адамкевича відповів: «Мене вразив Ангел Божий. Монастир не чіпайте », - і помер… - розповідає довідник-путівник “Монастирі Руської Православної Церкви”. Правда чи вигадка - невідомо…

360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.


12 січня 1944 року Корець був узятий Червоною армією.
За радянської влади монастир був одним із дев'яти українських монастирів, що лишився незакритим. Через закриття монастирів 1959—60 сюди було переведено монахинь із монастиря в селі Пляшева, Кременецького жиночого монастира та Дерманського Свято-Троїцького монастиря.
У 1969—70 роки в монастирі проведено великі реставраційні роботи.
У 1984 році патріарх Московський Пімен надав монастирю статус ставропігійного в зв'язку з конфліктом між настоятелькою монастиря і екзархом України митрополитом Філаретом (Денисенко).

Нині (2000-ні) у Корецькому Свято-Троїцькому жіночому монастирі перебувають 120 монахинь і послушниць. У монастирі культивується золотошвейне мистецтво — виготовлення митр, плащаниць тощо.Святині монастира:
Місцевошанована святиня з 1622 року - Корецька ікона Божої Матері «Споручниця грішних» », за переказами, привезена князем Корецьким з Риму;
шанована плащаниця Успіння Божої Матері, написана на кипарисі;
плащаниця Спасителя;
список Почаївської ікони Божої Матері;
ікона Божої Матері «Скоропослушниця»;
ікона Божої Матері «Геронтісса»;
ікони великомученика Пантелеймона та архістратига Михаїла, написані на Афоні;
ікона «Собор Києво-Печерських угодників» (оновилася);
хрест з часткою Хреста Господнього і частками мощей святих;
мощевик з частками мощей преподобних Києво-Печерських, ікони з частками мощей преподобних Іова Почаївського, Варлаама Печерського, Іоанна Тобольського, святителя Миколая.

Скит Воскресіння Христового Корецького монастиря
Сьогодні, цей український монастир має зареєстровану повну назву Корецький Свято-Троїцький жіночий ставропігійний монастир московського патріархату, влясником його є Священний Сінод Російської Православної церкви. У канонічному плані він підпорядковується безпосередньо патріарху Московському.
Джерела:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Корецький_монастир
https://ru.wikipedia.org/wiki/Корецкий_монастырь
https://opendatabot.ua/c/13993497


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Рівненщина, дзвіниця, монастир, погляд з землі, погляд з небес, церква
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment