m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Гуляючи другим поверхом Володимирського собору або роздуми про камеру для проекту.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

Так як технології не стоять на місці і зміна обладнання наступає семимильними кроками, я останнім часом перебуваю в стадії пошуку камери на заміну старенькому Canon 5D mrIII, з яким мені все складніше працювати. Тут тобі і дуже поважний автофокус, і фактично відсутній стаб, і розмір, якого дуже пугаються святі отці чи музейні працівники. Та ще й постійна зйомка з рук, бо ...зі штативом в нас не можна..., чи ...давайте швиденько, бо в мене нема часу... Да і зйомка в більшості проходить в приміщеннях, де не то що нема нормального світла, а його взагалі - просто нема. Спроба перешерстіти інтернет виявила на сьогодення більш-меньш гідних для моїх завдань виробників - Sony та Olympus. Треба починати не тільки читати, но і пробувати, і я даже знав, за домопогою кого це можно зробити.І ось перша спроба - в мене в долонях Sony rx100 mrV. Я вже давно придивлявся до цієї крихітки, як допоміжної тревел камери. Кажуть, шо на моделі rx100, Sony обкатує нові технології, які потім вкладає у свої флагмани. На сьогодні вже існує VII версія, і було би цікаво випробувати її, але... в доступі тільки п'ята... ну і всього два дні на спроби.

До тестів був вибран Володимировський патріарший собор, як характерний об'єкт на проекті. Тести проходили в паралель з роботою по зйомці матеріалів з другого поверху, в рамках проекту документально-художнього фільма, до якого долучився проект і я особисто. Камера, як здивувала, так і розчарувала. Дуже швидкий автофокус, гарна кольоро-передача, на виході з рава приємне зображення, яке потребую мало втручань до фіналізації. В тей же час, на iso після 600 вже лізуть шуми, які можно знівелювати на постобробці, гарніший за мій Canon, але всеж не сильний стаб, та й автофокус іноді ловить промахи. Ще здивували його промахи на штативі з відкладеним початком зйомки (але тут я грішу на дерев'яні підлоги, вібрацію яких можна було відчувати ногами), ну і в середині роботи з'ясовувати чому так не було часу. Невеликі кнопкі та не звичне іх місцеположення добавили мінусів в відчуттях. Ех, хочаб три-чотири дні на звикання і зростання з камерою, яких нема.

І так, невеликий набір кадрів зі зйомки (все выведено з RAW-ів)...
і останній кадр з рук на першому поверсіВисновок по тестах.
Камера дуже цікава, і в свіжішій, VII версії маю думку ще гарніша, але, як основна камера вона для мене зараз не підходить. Як друга, допоміжна, там де не можна засвічувати свою присутність з фотоаппаратом, де треба разкорячившись знімати (буває і таке), як тревел варіант - то на всі 100-500, це вона. Ну і розмір, іноді має велике значення. + RAW, + майже всі профессійні налаштування. Но нам потрібна основна камера, з цією ж прощаємось, і будемо шукати далі...


Фотоагазини фототехніки Paparazzi (в Київі та Одесі) надають можливість спробувати технику від відомих виробників - Nikon, Sony, Canon та Olympus. Ми вдячні за можливість тесту Sony rx100 mrV і маємо надію на подальшу допомогу в тестуванні інших камер.

ну як то так =))
Tags: собор, тест, церква, інтерьєр
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments