m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Біличі. Церква св. арх. Михайла. 1857.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...
Село Білич (колишня назва Білич Горішній) що у Старосамбірському району Львівської області.
Тут на нас чекає церква св. арх. Михайла. Побудована вона зліва на пагорбі що на початку останьої четвертини селища. Оточена парканом досить не звично форми - круглим. Ерекційний акт парафії надав у 1540 році Ян Боґуцький (підписав привілей).Попередня дерев’яна церква, зведенана у 1720-х pоках, була тризрубною триверхою і простояла до 1857 року. Її наву вінчав верх з двома заломами, а вівтар і бабинець – з одним. У 1857 році (1860, 1863) збудована існуюча, теж дерев’яна тризрубна одноверха церква, четверик надопасання нави якої накритий пірамідальним наметом з великою банею і маківкою.Від 1964 до 1989 року церква стояла зачиненою. Після відкриття церкви громада УПЦ Київського Патріархату провела ремонт. Тоді добудували до вівтаря північну ризницю, ошалювали вертикально дошками стіни підопасання.Стіни всередині оббили картоном і вкрили стінописом. 2005 року стіни надопасання вертикально ошалювали брунатною пластмасовою вагонкою, а дзвіниці - горизонтально білою пластмасовою вагонкою, спотворивши образ мальовничої церкви.


360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.

Heritage. Bilychi. Tserkva Svyatoho Arkhystratyha Mykhayila. 1857.

На північний захід від церкви, в овальній за конфігурацією огорожі, розташована стовпова дерев'яна дзвіниця на кам'яному підмурівку.
"Поблизу святині, на подвір'ї є три могили, одна з яких належить священику: "Бл. п. о. ВОЛОДИМИР ВЕНГРИНОВИЧ парох 25.IV.1878 - 16.Х.1918 Вічна йому пам'ять!" - моє доповнення.

1992
2002Джерела:
https://www.pslava.info/BilychiS_CerkSvMyxajilaGorishnja,212623.html
http://decerkva.org.ua/bilychi.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments