m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Кременець. Погляд з небес та панорами. Ревізія 2019 року.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Кременецький замок (укр. Кременецький замок) - фортифікаційна оборонна споруда в Кременці Тернопільської області.
Замок був побудований на крутій горі Бона (397 м над рівнем моря) з вапняку. Дитинець знаходився в західній, найнеприступнішій, частини замку. Гора була обнесена високою кам'яною стіною (в XIII столітті - дерев'яним частоколом). Підноситься над містом приблизно на 100 метрів.

360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.Кременецький замок був відомий як неприступна твердиня, яку свого часу безрезультатно намагалися завоювати:
- у 1226 - угорський король Андраш II Хрестоносець (угор. Jeruzsálemi II András / Endre, словацькою. Ondrej, хорв. Andrija II. Arpadović; ок. 1175 - 26 жовтень 1235) - король Угорщини з династії Арпадів, що правив з 7 травня 1205 по 21 вересня 1235 роки. Повний титул: Божою милістю король Угорщини, Далмації, Хорватії, Риму, Галичини і Лодомерії.
- у 1240-1241 - Батий, монгольський полководець і державний діяч, син Джучі, внук Чингісхана. Після смерті батька в 1227 році став правителем улусу Джучі (Золотої Орди), після смерті діда в тому ж році був визнаний старшим серед чингизидов другого покоління. Рішенням курултаю 1235 року Батию було доручено завоювання територій на північному заході, і той очолив похід проти половців, Волзької Булгарії, руських князівств, Польщі, Угорщини та Далмації.
- у 1255 - Куремса, Чингизид, беклярбек золотоординських правителів Бату і Берке. Третій син Орду, онук Джучі. У 1252-1254 провів похід на землі Південної Русі, які входили до складу Галицько-Волинського князівства, але зазнав поразки від Данила Романовича Галицького і його синів Льва і Шварна. У 1258 році був замінений темником Бурундаєм.У 1261 році замок був знесений за наказом князя Василька на вимогу Бурундая, монгольського воєначальника з роду Кіят, темник Батия. Друг і соратник Субудай-багатура. Був одним з керівників західного походу монголів в 1236-1242 роках, пізніше був намісником в самій західній частині Золотої Орди.
Замок заново відбудували в XIV-XVI століттях литовські князі Любарт, Вітовт, Свидригайло.У XVI столітті в замку було 2 мости і 3 вежі: «Надбрамна», «Черлена», «Над новим домом»; княжий палац, приміщення для гарнізону, гауптвахта, церква св. Михайла. У XVI столітті було розпочато будівництво колодязя, але воно не було закінчено. На стінах уздовж гори була стіна з бійницями для гармат. Природна неприступність, запаси зброї, пороху і води дозволяли захисникам замку довго тримати облогу.В 1536 Кременецький замок перейшов до королеви Боні. Замок перебудували в ренесансному стилі і посилили його обороноздатність.
Після 6-тижневої облоги восени 1648 року замок завоювали козаки Максима Кривоноса. Убитих під час штурму, за легендою, поховали на П'ятницькому цвинтарі. Згодом замок втратив військове значення і його більше не відновлювали.


360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.В даний час збереглися квадратна двоярусна надбрамна вежа, готична арка-заїзд і частково бічні оборонні стіни товщиною 2,3 м і висотою 8-12 м, а також «Вежа над новим домом».
На замку встановлено дві таблички: охоронна, як пам'ятника архітектури, і меморіальна, в честь битви з ордами Батия.
Гора, на вершині якої побудований замок, в давнину була безлесой (з гладкими схилами). Через це на горі відбувалися каменепади - камені, скочуючись з гори, пошкоджували будинку розташованого навколо гори селища. Згодом, щоб каменепадів не було, схили гори обсадили деревами, так що тепер схили гори покриті лісом.

Джерело:
https://ru.wikipedia.org/wiki/Кременецкий_замок


Попередні статті про Кременецький замок

Старі фото та археологія
Погляд з землі
Погляд з небес


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Тернопілля, замок, панорами, погляд з небес, руїни
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments