m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Турка. Церква Успіння Пр. Богородиці. 1750.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Збудована у 1750 році (за даними інвентаря 1820 року - у 1738 році) коштом Стефана Турецького. До нашого часу дійшла практично без змін, лише вертикальне шалювання з ХІХ століття закрило аркову галерею емпори.
З 1961 по 1989 роки стояла закритою. Пам'ятка архітектури національного значення. Раніше церква була у користуванні громади УПЦ МП, зараз цей статус не підтверджен.Церква стоїть на виїзді з Турки в напрямку села Вовче, на високій горі, на цвинтарі. Повернена вівтарем на північ.
Будівля бойківського типу - тризрубна, триверха. Квадратові зруби (нава ширша) вінчають пірамідальні наметові верхи - над навою з двома заломами, над вівтарем і бабинцем - з одним.


360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.

Heritage. Turka. Church of the Assumption of the Blessed Virgin Mary.

Оперізує церкву піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів. Під ним сховані бічні ризниці при вівтарі (східна - нова) та засклений ганок бабинця (при південній стіні). Стіни підопасання, надопасання та заломів шальовані вертикально дошками.
Над бабинцем розташована дзвіниця. Триярусний іконостас рядової побудови, XVIII століття, повністю перемальований.

1937


1968


1980


1985


1990-i


1992


2006


2007


2015


З книги Логвина Г.Н. Україниські Карпати. – М.: Містецтво, 1973.
З низенького, темного бабинця крізь виріз арки, яка відділяє його від центрального зрубу, видніється невеликий чотириярусний іконостас з прямокутною сіткою горизонтальних і вертикальних членувань. Середня вісь його акцентована розкішними різьбленими царськими вратами з «Деісусом» над ними. Орнамент іконостасу складається з аканта соковитого і своєрідного малюнка, що викликає в пам'яті асоціації з готичним акантом. Він, ймовірно, споруджений незадовго перед 1750 роком на користь чого говорить подібність його різьблення з різьбленням кіота, розташованого в нефі церкви. На звороті останнього є напис: «Цю гробницю дав ізробити раб божий Василь Прокопів з дружиною своєю Марією за здравіє своє і порятунок року божого 1750 місяця червня дня 17». Цей напис свідчить також і про те, що замовниками живописних робіт в ті часи були і прості міщани, ремісники Турки. Саме їх невибагливі смаки намагалися задовольнити художники, які писали ікони для іконостасу, які підкуповують своїм щирість і колористичної гармонією. Незважаючи на недосконалий малюнок, типаж персонажів ікон дуже виразний і не позбавлений відомої монументальності. Яскраві народні типи апостолів деисусного ярусу написані в широкій декоративній манері і надовго запам'ятовуються.

1973


Як там зараз нам не відомо... До середини ми не попали. Так що в кого є фотографії інтерьєров церкви - надсилайте до нас, опублікуємо з посиланням на Вас =)

Пару кадрів з священниками на яких можно трошки роздивитись що там зараз в середині...

Джерела:
http://decerkva.org.ua/turka_usp.html
https://www.pslava.info/TurkaM_CerkUspinnjaGorishnja,213242.html
http://drogobych-orthodox.info/ukr/index.php/newsarticle/nevs-ep/1031-2018-09-05-20-14-55#


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments