m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Турка. Церква Св. Миколи. 1739.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Збудована у 1739 році (а не у 1700, як показує охоронна таблиця на стіні), майстром Данилом Прокопієм на місці давнішої. Стояла зачиненою для богослужінь з 1960 по 1989 роки. Після реставрації в 1971 році за проектом архітектів Івана Могитича та Ігоря Ковалишина, використовувалась як краєзнавчий музей. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громади УПЦ.Церква розташована у долині, на півострові, утвореному рікою Литмір, на цвинтарі. Це тризрубна, триверха будівля бойківського типу, поставлена зі смерекового дерева. Більша нава і менший бабинець - квадратові в плані, а рівноширокий бабинцю вівтар - гранчастий. Нава і вівтар завершені восьмибічними наметами на восьмерикових верхах з двома заломами.


360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.

Heritage. Turka. Church of St. Nicholas.

Над бабинцем влаштована емпора з арковою галереєю, завершена чотирибічним верхом, вкритим пірамідальним наметом. У верху над бабинцем міститься дзвіниця. Церкву оперізує піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів, яке навколо бабинця переходить в опасання на стовпах з підкосами. Стіни будівлі ошальовані вертикально дошками і лиштвами. Різьблений чотириярусний іконостас рядової побудови датується 1739 роком.

Абрис отвору між бабинцем і навою


1904


1930


1938


1980


1990-і
Джерела:
http://decerkva.org.ua/turka_myk.html
https://www.pslava.info/TurkaM_CerkSvMykoly,213218.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква, погляд з землі, погляд з небес
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments