m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Межирів. Римо-католицька церква Внебовзяття діви Марії.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Ми вже розповідали в попередній статті про історию Межиріва. Продовжимо. Основною метою нашіх сюди мандрів була римо-католицька церква Внебовзяття діви Марії, найголовніша пам'ятка села. Ще на під'їзді відкривається панорама на Межирів і видно всі пам'ятки.

Церкву у 1794 році збудовано коштом Анджея Орловського. Храм збудовано в стилі пізнього бароко. До його парафії належали села Мартинівка, Северинівка, Серебрянці, Курилівці, Макарів, Носківці та ще 15 сел.

Належав храм до літинського деканату. На початок ХХ ст. межиріченська римо-католицька парафія налічувала 1438 прихожан.Церква діяла до 1937 року, потім її діяльність було відновлено у війну - аж до 1945 року, в якому храм було зачинено, після чого там був розміщений колгоспний склад зерна.

сходи на хори та дах нещодавно виглядали так
а зараз ось так
В 1960-1970-х роках було кілька спроб зруйнувати споруду - невдалих (організатор акції помер раніше за костел). Храму дуже дістолось від рук вандалів.Сьогодні від церкви, по суті, залишився один скелет. Даху давно немає, проте на фасаді збереглася ліпнина у стилі рококо. В середині також все дуже сумно - таке відчуття, що інтер’єр вигризали по шматкам до цегли. хоча місцями ще проглядають росписи та ляпнина.Ще до недавна можна було по сходах забратися на хори і далі до даху, але на цей час хтось їх сильно пошкодив і по ним досить стрьомно підійматься наверх. Даху залишилось жити дуже недовго, цегла випадає, дерева та чагарники зовні своїми коріннями руйнують скліпіння. Тому в середину треба заходити дуже гарно подумавши…
Джерела:
http://andy-travel.com.ua/mezhyriv
https://castles.com.ua/riv_mezhyriv.html
http://ukraine.kingdom.kiev.ua/region/01/mezyriv.php
https://travel9life.livejournal.com/23598.htmlЯкщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Вінничина, костел, погляд з землі, погляд з небес, руїна, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments