m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Свічна. Церква св. Анни.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...У 1731 році був побудований перший в історії с.Свічна Летичівського району храм. Церква однокупольна, невеличка, освячена на честь Зачатія Св. Анни. Іконостас для храму був куплений із знищеного села Грабовця Летичівського повіту. Він трьохярусний, чудової старовинної і дуже складної різьби. Разом з Іконостасом для храму була також передана і ікона Божої Матері, яка вшановувалася селянами за чудотворну. Знаходилась вона в храмі на Горньому місці. Кажуть шо ця церква була розібрана та перенесена в інше село.

Натомість, на прикінці ХІХ століття тут спорудили храм, який зберігся до наших днів. Це мурована церква св. Анни. За другими джерелами (wikimapia, google map, e.t.c.) церква зветься на ім'я іншого святого, св. Димитрія.

В середині 1930-х років місцевими комсомольцями храм було повністю розграбовано і закрито. Саме приміщення колгосп використовував як склад для зерна. За другою інформацією церква перестала функійонувати за часи Другої світової війни, коли і була пошкоджена. Німці частково розібрали храм, прихопивши дерев’яні балки для переправи через річку Південний Буг.

Після війни в церкві була комора для зерна, в ті часи був проведен частковий ремонт в середині, за для можливості використання приміщення для потреб колгоспу. На початку 1980-х років і колгосп перестав ним користуватися і храм став швидко руйнуватись.

З 2013 року церква св. Анни має пам’ятко-охоронний статус. Вона є унікальним зразком будівництва саме того періоду - каже заступник директора з питань охорони культурної спадщини ХОНМЦКМ Сергій Шпаковський - Хрестоподібка в плані, з напівколонами, однокупольна, з дзвінницею - це був би унікальний турістичний обїєкт, куди би їхали мандрівники що відвідують Старокостянтинів.У Летичівський громаді планували на останню сессію винести питання про виделення коштів на ремонт покрівлі церкви св. Анни, але було винесене таке питання, та яке було рішення - невідомо.У летичевському районе це едина церква в такому стані, але грошей у громади все рівно на реконструкцію поки що немає. Летичевский селищний голова каже шо шукають меценатів, пробують смикати депутатів та долучати громаду та має надію що на все воля Божа і спільними зусиллями вони це зроблять.А поки що нема даже поразуміння, скільки коштів потрібно на відновленя церкви. Вартість робіт буде відома після розробки проектно-кошторстної документації, яка сама стоїть грошей…
Тим часом, святиня, стоїть відкрита всім стихіям і продовжує своє руйнування…
Джерела:
https://www.youtube.com/watch?v=uXd-2w3i7oY
http://letadm.gov.ua/index.php?do=static&page=lettur-kudunka


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Хмельниччина, погляд з землі, погляд з небес, руїна, церква
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments