m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Скала-Подільська. Римо-католицька церква Вознесіння Діви Марії. 2014-2019 + панорами.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

фотографії з землі ззовні церкви і в середені зроблені в 2014 році, фактично там мало що змінилось...Скала-Подільська, поселення, яке вперше писемно згадується у 1210 році як Скала-над-Збручем, 1443 року отримало магдебурзьке право, а 1518 року стало центром Скальського староства. З 1939 року - Скала-Подільська, а від 1956 року - селище міського типу.У XV столітті тут було збудовано дерев'яний храм та засновано парафію, а 1719 року споруджено сучасний мурований храм - останнє відлуння готики в Україні, як писав Г. Логвин.

Фундатором спорудження цього храму, який завершили зводити 1719 року, був Валентій Казімеж Межеєвський (Walenty Kazimierz Mierzejewski) гербу Шеліга, скальський староста, закрочимський каштелян, чоловік Агнешки з Лянцкоронських, зять Францішека Станіслава (?—1699).1724 року церкву освятили. В 1852 році відбулася реставрація, під час якої знесли баню над вівтарем. Шпиль дзвіниці був закінчений у 19 столітті. Тоді ж на ній встановили баштовий годинник, а будівлю обнесли потужними оборонними стінами з кутовими вежами. Ці укріплення не збереглися. Дах вкритий черепицею яка збереглася з часів відновлення.  Виготовлялася черепиця в Коломиї сто років назад. У плані храм має форму хреста.

У 1922 році святиню реставрували, а 1924 року повторно освятили. Після Другої світової війни совіти перетворили церкеву на комору. Потім в храмі розмістили магазин, а далі електростанцію, яка так і не запрацювала. Частину веж та мурів знесли в 1945 році, а те що залишилося в 1975-1980 роках. До храму руки не дійшли, забракло часу.погляд з небес8 січня 1992 року повернений храм знову освятили. На фасаді храму вмуровані меморіальні дошки на честь Тадеуша Костюшка та Адама Міцкевича.

трошкі свіших фоток з неба на замок та панорамиHeritage. Skala-Podilsky castle and palace.

Heritage. Skala-Podilsky castle and palace - 3.Heritage. Skala-Podilsky castle and palace - 2.


Джерела:
http://rkc.in.ua/index.php?&m=k&f=otpbo&p=tpbospud&l=u
https://uk.wikipedia.org/wiki/Костел_Небовзяття_Пресвятої_Діви_Марії_(Скала-Подільська)
https://ua.igotoworld.com/ua/poi_object/68131_uspenskiy-sobor-skala-podolskaya.htm
https://templesua.jimdo.com/костели/скала-подільська/


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

ну як то так =))
Tags: Тернопілля, замок, костел, палац, панорами, погляд з землі, погляд з небес, руїни, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment