m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Терешки. Церква Різдва Богородиці (колишня римо-католицька церква).

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Тере́шки — село знаходиться у Красилівському районі Хмельницької області. Си попали до села дуже піздно, да ще після великої зливи. Вечоріло, шукати місцевого священика чи паламара вже не було часу, да й дороги в селі були дуже розмиті. Мали час тільки на зліт коптера та за 15 хвилин зробили обліт церкви. Вертався коптер вже в сильних сутінках. Відвідання середини храму та навкуги нього було оставлено на другий раз, але нам пощастило дістати кадри з середини, навкруги та храму до пожежі. Отже, поїхали...

а такий зараз


У 1907-1911 роках за кошти графа та графині Грохольських було збудовано римо-католицьку церкву. Владислав та Казимира Грохольські володіли прекрасним палацом в селі Терешки, де була картинна галерея (близько тисячі творів живопису), бібліотека (понад 2 тисячі книг з філософії та економіки), прекрасний парк, фруктовий сад, зоопарк.Родина вирішила збудувати навпроти палацу римо-католицький храм. У його підвалі вони планували зробити гробниці. Будівництво церкви розпочалося у 1907 році. Висота споруди – 38 метрів. З Італії було привезено орган спеціально для Терешківського храму. На відкриття храму з’їхалось панство з усієї Волинської губернії.

завдяки пані Валентини Лукащук заглянемо в середину
Та, нажаль, незабаром померла дружина власника маєтку. З усіма почестями її поховали у мармуровій гробниці. Коли розпочалася революція, Владислав Грохольський вирішив залишити Україну і виїхати до Польщі, однак перетнути кордон йому не судилося – в дорозі він помер і слуги привезли тіло пана у Терешки, де його і поховали у склепі на сільському кладовищі.В 1920-х роках більшовики закрили храм та влаштували тут зерносклад. У 1942 році німецька адміністрація дозволила проводити в храмах богослужіння. Але, католиків в селі майже не залишилось, тому церкву передали під опіку місцевій великій православній громаді, у якої не було свого храму.

спустимося до крипти
25 червня 2005 року відбулось освячення храму православними служителями. 27 травня 2014 року в храм влучила блискавка (основна версія). Згорів купол та дах. Ремонт триває до цих пір. За словами Терешкінського мешканця, що трапився нам, один з місцевих підприємців узявся провести ремонт даху, но так його і не закінчив, ківаючи на те, що зібрані на ремонт гроши закінчилися, а далі за свій рахунок він нічого робити не буде. Що будо декілька судов громади з ним, але ремонт так і не завершен.

ну і погляд з небес...


В 2015 році с.Терешки відвідали Генрик і Майя Грохольські – нащадки старовинного польського дворянського роду Грохольських, який грав помітну роль в житті Подільського краю в XVII-XIX століттях. В прошлому році місцевий батюшка хотів замість знищеного куполу вліпити золочену маківку, але поки що відмовився, почувши негативну реакцію суспільства.
Джерела:
https://jewishkrasilov.org.ua/cerkva-rizdva-bogorodici-v-tereshkax-kolishnij-kostel
Valentyna Lukashuk

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

ну як то так =))
Tags: Хмельниччина, костел, храм, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment