m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Вищеольчедаїв. Садиба цукрозаводчика Нафтула Когана. Частина 2.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

Частина 1

2016

В залах, схожих на зефірний весільний торт, ще не так давно містився дитячий садок. Такий от виверт долі: дітей сюди віддавали саме працівники цукрового заводу. Завод розпіляли на металобрухт, а потім в 2011 році садок-палац згорів. Не весь, на щастя: почалося все з горища, далеко не пішло, але споруда відразу стала аварійною. Зараз і завод стоїть руїною, і дітей селяни водять у нове приміщення. Думається що в кімнатах з ліпниною і десюдепортах діти нечасто бавилися: до двоповерхового палацу в рядянський час добудували довгу приземкувату споруду, яка значно більше нагадує дитячі садки нашого дитинства.

2019


обратка
2016


2019
2019


2016


Можливо, ось це враження а-ля-поватості та циганщини - воно ще й від нашарувань радянської штукатурки, від дивної часом колористики: яку держава виділила фарбу, такою і ремонтували. Ну і плюс стилістичний різнобій: рябить.
Бальна зала задекорована ліпниною геть вся, від плінтуса до стелі, на всіх дверях - десюдепорти з янголятками.2019


2016
2019
2016
2019
люстри вже нема...
360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.

Vyshcheol'chedaiv. The farmstead sugar breeder Naftul Kogan. Dance Hall.

З бальної зали праворуч підеш - у щось мавританське потрапиш. Кімнатка маленька, квадратна за планом, але знову ця надмірність ліпнини.360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.

Vyshcheol'chedaiv. The farmstead sugar breeder Naftul Kogan. Moorish Hall.


Джерела:
https://castles.com.ua/vyscheolchedaiv.html
https://uk.wikipedia.org/wiki/Вищеольчедаїв
http://vlasno.info/politika/vlada/mistseva/item/12917-palats-tsukrovara-na-vinnychchyni-rozsypaietsia-na-ochakh
Подільські Мандри - https://www.facebook.com/groups/1720708028189960/
https://photos.google.com/share/AF1QipPaUFBo-B2HikMUyTz4dde97pdn_E6qsE8EUYAt29h3LV_G7HH5LCOm9hMpV8bsdA?key=NFc1eXNNYVd6TkNVajR6MFNFR3J6OFdza3ZTT2J3
https://photos.google.com/share/AF1QipMZyzeNtJzncNiSZ0L4qxDb8wuGM-HGtdE4LLFN2FmsuP_OEGiLv7637pRrD7RhSA?key=NVpuTlJKTl9LWU9RcjhBUzljQ2pOVE84SDRDVjlR

Частина 1

Частина 3

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

ну як то так =))
Tags: Вінниччина, ліпнина, палац, руїна
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments