m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Житні Гори. Церква св. Йосипа Обручника.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Село Житні Гори належало до білоцерківських володінь польського шляхетського роду Браницьких. За даними Географічного словника Королівства Польського у 1790 році в селі мешкало 616 осіб, у 1863 році — 1351, а наприкінці XIX ст. — вже 2264 особи. За адміністративно-територіальним устроєм XVIII ст. село Житні Гори відносилося до Київського воєв., з 1797 р. Василькiвського пов. Київської губ. Зараз Жи́тні Гори — село в Рокитнянському районі Київської області. Населення становить 2347 осіб.

Церква праведного Іосифа Обручника знаходиться в центрі села Житні Гори Рокитнянського району Київської області. Пам'ятка архітектури національного значення. Збудована в 1766 році. На охоронній дошці храму вказана помилкова дата - 1756, тому її часто вважають датою побудови церкви.
Нині церковна громада Церква праведного Іосифа Обручника належить до юрисдикції Рокитнянського благочиння Білоцерківської єпархії Української православної церкви Московського Патріархату.

Дерев'яна церква Йосипа Обручника, розташована в центрі села є пам'яткою архітектури. Церква, зведена у 1766 році, спершу була трьохзрубовою з однією світловою та двома декоративними банями. У 1854 році до неї були добудовані бічні приділи та притвор. Зруби перекриті завершеними главками куполами, бічні прибудови і притвор - своєрідними склепінчастими стелями. Злегка похилі вертикально ошальовані стіни надають стрункість силуету церкви. Простір центральній частині об'єднано з іншими зрубами двоярусними арками-вирізами.

Пам'ятник має надзвичайну мальовничість форм, злагодженість пропорцій центральній частині. Архітектурний силует церкви відрізняється стрункістю і лаконічністю. В інтер'єрі храму збереглися розписи XIX століття. Церква невеличка, але досить вишукана.

Прикро, але автентичний інтер’єр храму можна побачити тільки на наших світлинах. Десь на початку 2010-х старий рококошний іконостас було піддано руйнівній «реставрації» під «бароко», причому чимало іконостасних ікон зникло в невідомому напрямку. На довершення злочину вандали-«реставратори» заховали під потворною вагонкою виразні склепіння церкви разом із різьбленими ригелями.


до 2010-х років

погляд з небес
так церква виглядала у 1988 році

план церкви"реставрований іконостас"Джерела:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Церква_праведного_Іосифа_Обручника_(Житні_Гори)
https://uk.wikipedia.org/wiki/Житні_Гори
http://www.derev.org.ua/kyivska/zhytni_hory.htm
https://www.pslava.info/ZhytniGoryS_CerkSvJosyfa,250737.html
https://parafia.org.ua/UCA/usi/naddnipryanska/kyivska-obl/row2/tserkva-sv-josypa-obruchnyka-vasylkivska-hrupa/


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

ну як то так =))
Tags: Київщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква, храм
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments