m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Великий Любень. Церква св. Миколи. Архівне - 2017.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Збудована в 1854 році, очевидно, замість знищеної деревяної церкви. Відомо, що церква до 1939 року перебувала під патронатом місцевого землевласника Адольфа барона Бруницького. Церква в користуванні громади УГКЦ.Нагадаємо, що родині Бруницьких, а саме баронові Костянтину Бруницькому, у 1849 році Людвік Яблоновський відпродав Любінь Великий. Останнім власником містечка був нащадок Костянтина Адольф Бруницький.Розташована позаду нового величавого мурованого храму св. Миколая. Тризрубна, безверха, приземиста святиня з оригінальним силуетом. Максимальна довжина 21 метр, ширина - 11 метрів, висота - 5,2 метри.Складається з квадратової в плані нави до якої зі сходу прилягає вужчий вівтар з прибудованою з півночі ризницею, а з заходу вужчий бабинець. Церкву оточує піддашшя на приставних кронштейнах. Стіни підопасання з відкритого, понищеного шкідниками зрубу, надопасання і ризниці - шальовані вертикально дошками і лиштвами.Бабинець, вівтар і ризниця вкриті двосхилими дахами, нава - чотирисхилим. Гребені основних об'ємів церкви (крім ризниці) вінчають на восьмибічних основах високі ліхтарі зі шпилями. Подібне завершення є на гребені даху ризниці, правда всередині там помістили маленький дзвін - аналагічно як на ризниці церкви Малого Любіня.

На захід від церкви збереглася деревяна триярусна дзвіниця з підсябиттям в третьому ярусі, вкрита пірамідальним дахом. У храмі розміщена бібліотека, наповнена різножанровою літературою.

старовинні церковні книги


Сторінка книги з підписом візитатора 22.05.1936 року.


план церквиДжерела:
http://decerkva.org.ua/vel_lubin.html
http://photo-lviv.in.ua/dva-stari-hramy-lyubinya-velykoho-video/#jp-carousel-48378
https://www.pslava.info/VelykyjLjubinSmt_CerkSvMykoly,210057.html


також дивимось статтю про палац Бруницьких


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, храм
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments