m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Одеса. Мала базиліка Петра і Павла.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Храм св. Апостола Петра має насичену історію. До долі храму були причетні неординарні люди, і навіть в роки найсильніших гонінь храм залишався духовним центром одеських католиків. Будівництво храму було розпочато з ініціативи Олександра Вассаля, нащадка багатих французьких емігрантів, які осіли в Одесі в перші ж роки існування міста. На батьківщині Вассалі належали до верхівки аристократії. Так, якась Альбіна де Вассаль була дружиною ад'ютанта Наполеона. Олександр Вассаль народився вже в Російській імперії. Він здобув повагу співгромадян благодійністю. Зокрема, меценат опікувався релігійною громадою земляків.

У своєму заповіті 1912 року пише: «Як віруючий католик, я не міг не звернути увагу на те, що Римсько-Католицька Церква в Одесі, по Катерининській вулиці, нині за розмірами своїм вже не задовольняє потреби численних молільників центральній частині міста ... З причини цього я вирішив виділити з дворового місця мого в м.Одесі, по Гаванною вулиці, № 3, невелику ділянку мірою, сто п'ятдесят три квадр. сажні ... і особливо понад те - двадцять тисяч рублів заповідати для спорудження на цій ділянці каплиці з приміщенням для проживання священика».

Проект храму був підготовлений відомими архітекторами Артуром Люіксом і Карлом Меснер. Численними запитаннями, пов'язаними з будівництвом храму, займався отець Огюст Манілі. Він особисто вів переговори з міністром віросповідань в Санкт-Петербурзі про відкриття незалежної парафії. Незважаючи на відсутність підтримки французького консульства, вже 22 вересня 1913 єпископ Тираспольської єпархії Кеслер освятив каплицю, яка невипадково отримала в покровителі святого Петра - заступника моряків і рибалок.

360° панорама
Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режиміHeritage. Odessa. Small basilica of Peter and Paul.У 20-х роках, коли більшовики почали релігійні гоніння, отець Огюст Манілі був змушений покинути Одесу. Отці П'єтро Леоне і Жан Ніколя, що залишилися в місті, згодом були звинувачені в «антирадянській пропаганді» та засуджені.
З 1935 по 1941 роки в Одесі був закритий Успенський Кафедральний собор. У 1936 році підривають храм св. Климентія. Після того, як в 1949 році Кафедральний собор був остаточно закритий і переобладнаний в спортзал, костел св. Петра на Гаванній залишився єдиною діючею католицькою парафією не тільки в Одесі, а й на всьому півдні України.У 1958 році з Вільнюса до Одеси прибув отець Тадеуш Хоппе. Він прийняв пастирство і оселився в приміщенні підвалу храму. Будучи священиком з Салезіянської громади, він не міг служити в відповідної харизмі в повну силу, опікуя молодь. Однак отець Тадеуш Хоппе зробив дуже багато для того, щоб примножити римсько-католицьку громаду міста. Зокрема, йому вдалося повернути їй парафіяльний будинок знищеного храму святого Климентія і зал для катехизації та зборів. За його ініціативою Кафедральному собору була передана ікона Успіння Діви Марії і Хресної дороги.
10 листопада 2003 року отець Тадеуш Хоппе помер. У річницю його смерті в підвалі храму, де він жив, відкрився його музей.

Багато в чому завдяки старанням батька Тадеуша Хоппе в 2011 році мерія передала храм св. Петра у власність римсько-католицької громади за символічну орендну плату 1,2 грн. В даний час парафія налічує понад 300 членів. Служби ведуться українською, російською, польською, в'єтнамською, англійською, французькою, іспанською та латинською мовами.
Папа Франциск підніс храм святого апостола Петра в Одесі, де служать салезіяни, до почесного рівня Basilica minor - мала Базиліка .
Святу Літургію з нагоди урочистого проголошення титулу малої базиліки 16 березня 2019 року об 11:00 очолить Апостольський Нунцій в Україні Його Високопреосвященство Клаудіо Ґуджеротті.
Мала базиліка – титул, який Папа Римський надає католицьким храмам. Він походить від аналогічного за назвою архітектурного стилю. Однак з XVIII сторіччя термін уже не має архітектурного сенсу і є саме титулом, а не описом будівлі.

погляд на останокДжерела:
http://reporter.com.ua/news/fso/
https://ru.wikipedia.org/wiki/Церковь_Святого_Апостола_Петра_(Одесса)
http://rkc.lviv.ua/news_view-Xramu_sv__Petra_v_Odesi_nadanuj_status_Maloi_Bazuliku_-ua


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: базиліка, костел, храм, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments