m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Іванівка. Римо-католицька церква св. Станіслава.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Навіть при тому, що у 50-ті роки минулого століття комуністичні окупанти знищили у Підволочиському районі 38 костелів, їх кількість тут і сьогодні сягає двох десятків. Серед них є діючи, хоча більшість, все ж таки, стоять в руїнах. Один з таких храмів – закинутий костел Св. Станіслава в Іванівці.

На початку ХХ ст. село Іванівка належало до римо-католицької парафії в сусідньому селі Качанівка, але не мало власного храму. Про необхідність зведення нового костелу та утворення самостійної парафії в Іванівці заговорили у 1906 році.

У 1911 році коштом Текли Воловської на майбутньому костельному подвір’ї спорудили фігуру Божої Матері. Зведення храму розпочалося у 1913 році після отримання ділянки під будівництво. Вже наступного року новозбудований костел освятили під титулом Св. Станіслава Біскупа і Мученика.

Костел розташовано в центрі села. В інтер’єрі був дерев’яний вівтар із зображенням Св. Станіслава і Матері Божої. У польський період костел відігравав роль філіального храму по підношенню до костелу в Качанівці. У 1936 році громада отримала землю для будівництва плебанії і господарських будівель.Але через початок Другої світової війни та прихід совітів пани щодо створення окремої парафії так і не були реалізовані. В радянський час костел закрили і він поступово руйнувався. Зараз храм – це суцільна руїна, на залишках даху якої росте береза.

1989


погляд на останок


Джерела:
http://www.andy-travel.com.ua/ivanivka
https://www.pslava.info/IvanivkaS_Kost,233622.htmlЯкщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Тернопілля, костел, руїна, храм, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment