m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Черче. Церква св. Василя Великого (нова).

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...У 1897 році в селі, на новому місці зведено нову церкву зі смерекового дерева, ймовірно, за проектом архітектора Василя Нагірного. Справа від входу в західній стіні присінку висить табличка: "Сей храм збудований 1897 року". Іконостас для неї намалював маляр Антон Манастирський на протязі 1923-1933 років. Іконостас з кедрового дерева виставлено в 1912 році за о. Івана Созанського. Різьбив його Яким Долгий, золотив Іван Гонташевський.

Церква помальована В. Загачевським у 1954 році за о. Івана Яськова. Наступне малювання відбулося в 1982 році при о. В. Дорошу. Художні роботи виконав С. І. Левицький при допомозі І. В. Ткачука, Я. М. Вальчишина, Р. І. Солтиса.

Біля деревяної завершено будівництво нового мурованого храму. В нього був перенесен відреставрований іконостас та ікони з дерев'яної церкви. Що чекає в зв'язку з цим стару церкву? Забуття? Склад релігійного інвентарю, як це часто буває з попередницями нових церков? Або все таки продовження життя, в службах і молитвах, хай не частих і багатолюдних. Час покаже ... Поки до церкви несуть молитву - вона жива ...

а так іконостас виглядав ще у старий церкві 14.08.2010


Також на стіні церкви поміщена інша пам'ятна таблиця: "Схилимо молитовно голови перед пам"яттю черчанських священиків: о. Івана Созанського (1866-1916) - організатора сільської Просвіти і будівничого храму Василя Великого; о. Юрія Будного (1909-1947) - загинув мученицькою смертю на каторзі; о. Івана Дідуха (1908-1961) - двічі відбував покарання у Сибіру, помер на рідній землі". Церква в користуванні громади УГКЦ.Погляд на останокДжерело:
http://decerkva.org.ua/fra/cherche_nova.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Івано-Франківщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments