m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Гукалівці. Занедбана римо-католицька церква.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Гу́калівці — село в Україні, у Зборівському районі Тернопільської області.
Перша письмова згадка — 1483 рік; за польськими джерелами — 1345. Гукалівці належали до Золочівського ключа маєтностей Сенявських, а із XVII століття — власність Собеських.Останнім власником села був Ю. Кабаровський, який розпарцелював частину своєї землі й спровадив сюди польських колоністів. Назва села походить від річки Гучка. Там і було первісне поселення, яке знищили татари; люди, рятуючись від кочівників, втекли в ліс, щоби ворожі коні не могли пройти через кущі.

У XIX столітті в селі проживало 316 осіб. 1904 року — велика земельна власність належала А. Водзіцькому. У період Першої світової війни Гукалівці були знищені, люди виселені. Збереглися поховання австрійських солдат.У 1910 році в Гукалівцях — 885 жителів. 1921 року в селі було 56 господарств із 772 мешканцями; 1935 року: 739 греко-католиків, 300 римо-католиків та 1039 дворів. В радянські та пострадянські часи село занепадає. У 1973 році село вже налічувало 167 дворів, 607 жителів, у 2003 проживало 292 особи, а у 2014 — 225 осіб.Проїзджаючи скрізь село, під лісом на пагорбі можна побачити занедбану римо-католицьку церкву, чи то 1926 року побудови, чи вже з 1930-х років (з інших джерел). Невідомо також коли була її консекрація та якому святому вона був присвячена. Інформації якщо не нуль, то зовсім-зовсім мало.Над алтарною частиною подекуди збереглись залишки старих росписів. Вціліла вежа і сигнатурка. Вікна замуровані, а вхідні двері відкриті навстиж. Накритий шифером дах місцями вже прохудився настільки що можна бачити небо. В середені багато сміття. В радянськи часи церква використовувалась як склад добрив.

погляд на останок

Джерела:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Гукалівці
http://wikimapia.org/34402238/uk/Колишній-костел


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Тернопілля, костел, напівруїна, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment