m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Цвітова. Реформаторська церква та Церква Св. Миколи.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Цвітова́ — це село Калуського району Івано-Франківської області. На теренах села знайдено поселення доби бронзи, наявні 2 кургани. Перша письмова згадка належить до 1578 року. Колись тут був замок шляхтича Блажовського. У 1880 році в селі було 550 мешканців (428 греко-католиків, 118 римо-католиків, 4 юдеї), церква належала до греко-католицької парафії у селі Лука. Більшістю земель володів Ян Яновський. У 1939 році в селі проживало 870 мешканців (740 українців, 10 поляків, 115 латинників і 5 євреїв).


Реформаторська церкваВ селі є дві пам'ятки, про які ми Вам сьогодні будемо розповідати. Це достатньо молода, але дуже цікава Реформаторська церква та дерев'яна церква св. Миколи. І так - поїхали, Реформаторська церква...Вона є справжньою прикрасою села, реформаторська церква, 1938 року будівництва, яка ще зовсім недавно не діяла, але пару років тому місцеві мешканці підлатали ії та в храмі почали служити. Церква реформаторів розташована в самому центрі села.Церква побудована перед другою світовою війною в неоготичному стилі. Кам'яну дзвіницю завершує високий дерев'яний готичний шпиль. Храм прикрашають дерев'яні арочні двері в дусі середньовіччя, вузькі прямокутні віконні прорізи, характерні для оборонних споруд.Дзвіниця стоїть на платформі з численними арочними отворами і завершується вежею з центральним шпилем у вигляді загостреного конуса і меншими конусами навколо нього. Реформаторський храм залишає атмосферу таємничості і духу реформаторства.


Церква Церква Св. МиколиЩе однією прикрасою могла би бути церква Церква Св. Миколи 1863 року з дзвіцицею, як би не була спаплюжена місцевими реставраторами бляхою та пластиковою вагонкою. Найдавніша згадка про цвітовську церкву є у катедратику Львівської єпархії 1680 року.

Попередня до теперішньої дерев'яна церква походила з 1736 року. На її місці у 1863 році постала нова церква з дерева, а стару того ж року розібрали. Була філіяльною парафіяльної церкви в Луці. Ремонтована на початку 1990-х рр. В користуванні православної громади, пам'ятка архітектури місцевого значення.

Тризрубна одноверха церква розташована в центрі Цвітової, при головній дорозі. До вівтаря з півночі має прибудовану ризницю. Стіни над опасанням і восьмерика тепер захищені пластиком, вікна також металопластикові. Дзвіниця дерев'яна, на два яруси, також оббита пластиком, стоїть з заходу від церкви.
Джерела:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Цвітова_(Калуський_район)
https://www.facebook.com/UaaHeritage/


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Івано-Франківщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, костел, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments