m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Чорний Острів. Церква Успіння Пр. Богородиці та каплиця Перенесення мощів Св. Миколи.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

Чорний Острів, ща на Львівщине має дві пам'ятки дерев'яної архітектури, ось вони:

Церква Успіння Пр. Богородиці. 1772.Вперше про церкву в Острові написано в документах з 1648 році. У 1772 році село поставило існуючу дерев`яну церкву Успіння Пр. Богородиці при допомозі графині Токажевської. За місцевою легендою церква раніше була костелом, який купили і привезли з с.Берездівці. У 1903 році у церкві були два бічні вівтарі - Успіння Пр.Богородиці та св.Миколая.У 1960-х роках комуністична влада закрила церкву до 1988 року. На релігійні свята селяни ходили до церкви в селі Городище, де залишалась одна діюча церква на три села. У 1995 році біля старої церкви залили бетонний фундамент нової мурованої, яка на сьогодні завершена. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташовується у північній частині села, на пологому схилі, біля нової мурованої. Тризрубна безверха, у якої прямокутний в плані вівтар орієнтований на південний схід. По осі церкви до нього прилягає ширша прямокутна нава і вужчий бабинець, до якого ведуть входи від заходу та півдня. У південній стіні вівтаря також є двері, а до північної прибудована вузька ризниця. Стіни церкви кожуховані гонтами. Вищий двосхилий дах нави завершує ліхтар з маківкою.

2009_01_21, фото Viktor HromykКаплиця Св. Миколи поч. ХХ ст.Каплиця Перенесення мощів Св. Миколи збудована, на думку дослідника дерев`яних церков В. Слободяна, наприкінці XIX - початку XX ст. За словами однієї з місцевих мешканок, яка живе поблизу каплиці, її збудували мешканці західної частини Чорного Острова, щоб не ходити до церкви в долину. Раніше будівля була набагато менших розмірів (можливо, була однодільною), але потім її розбудували.

На початку 1950-х років каплицю закрили (до 1989 року). Жінка згадує, що з дерев`яної церкви в центрі села, яку також зачинили, до каплиці перенесли на зберігання деякі цінні речі, щоб там їх не знищила волога. На початку 2000-х років зробили невеликий зовнішній ремонт каплиці. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована на рівній ділянці при дорозі у західній частині Чорного Острова. Будівля тризрубна одноверха, орієнтована вівтарем на південний схід. До центрального зрубу нави з півночі та півдня прилягають вужчі зруби відповідно бабинця та вівтаря. Вони вкриті двосхилими дахами, гребені яких вінчають маківки на чотирибічних ліхтарях.Таке саме завершення тільки більшого розміру завершує низький верх на четверику, поставленого на гребінь ломаного двосхилого даху нави. До четверика зі сторони схилів даху прилягають маленькі двосхилі дашки. Стіни церкви вертикально шальовані дошками. Крім входу до бабинця існує бічний у північній стіні нави.

04.07.1989
десь тут М. І. Жарких спостеригав дзвінницю, але ми її не знайшли...Джерела:
http://decerkva.org.ua/chornyi_ostriv_bohor.html
http://decerkva.org.ua/chornyi_ostriv_myk.html
https://www.pslava.info/ChornyjOstrivS_CerkSvMykoly,240965.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, деревяяна архітектура
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments