m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Рогатин. Римо-католицька церква св. Миколая та Анни.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Перша письмова згадка про Рогатин датується 1184 роком, коли поселення входило до Галицько-Волинського князівства. 1366 року Рогатин згадується як фортеця, а 1390 року - як місто у буллі Папи Боніфація ІХ перемишльському єпископу. У 1415 році село Філіповичі було перейменоване на Рогатин, який отримав того ж року магдебурзьке право, а колишній Рогатин назвали Старим Рогатином (пізніше він став селом Підгороддя). 1849 року Рогатин стає центром Рогатинського повітового староства Галицького намісництва, а 1939 року - районним центром.Парафію в Рогатині заснували у 1415-1419 роках. 1509 року дерев'яний храм відбудували заново після пожежі, яка виникла під час молдавського нападу на місто. А у 1538 році було споруджено сучасний мурований храм. Наприкінці XVI століття до храму добудували дві каплиці та вежу.

1666 року церкву було освячено після ліквідації ушкоджень, завданих козаками у 1648 році.
Храм своєрідно поєднав готичні та ренесансні елементи. Про його оборонний характер нагадують бійниці на височезній дзвіниці. Після неодноразових навал татар та турків храм часом подовгу стояв в руїні.

2013
Ремонт святині відбувався у 1804-1807 за Австро-Угорщини, була проведена його ґрунтовна реконструкція, 1862 року відремонтовано дзвіницю, а в 1896 та 1936 роках також проводилися ремонт церкви. Верхівку башти добудувили на 2 метри та після реставрації 1936 року прилаштували оглядовий майданчик, його призначення полягало у спостереженні краєвидів міста з оборонною метою, тобто, вежа мала дозорне значення.

Зі 40-х років ХХ століття по 1991 рік церква була закрита (у 1969-1973 роках будівлю храму відремонтували), після реставрації, в споруді були склади, меблевий магазин та музей атеїзму. 14 вересня 1991 року єпископ М. Трофим'як освятив повернений храм. В 1995 році в Україну приїхали сестри представниці згромадження лат. Congregatio Virginum a Praesentatione Beatae Mariae Virginis, які опікуються храмом і до сьогодні.

2000 року було завершено зовнішній ремонт церкви та відбудову головного вівтаря за проектом С. Юрченка.
Церква складена з цегли, трехнефна, шестистовпна, з вежею-дзвіницею. До центральної частини з обох сторін примикають квадратні в плані невисокі каплиці. Перекрита системою хрестових нервюрних склепінь. Стіни укріплені контрфорсами. Вежа квадратна в плані, чотириярусна, завершена шатром.

Інтер'єр церкви був сільно пошкоджен часом, війнами та людьми, хоча деяки елементи можно ще й досі можна наблюдати в храмі...
У теперішній час церква святого Миколая та Анни в Рогатині — не лише духовна святиня, але й історична скарбниця України.

трошки ретро-архивного
1990


план церкви


на цьому відео є частково показані підвали костелу, до яких ми не попали...Джерела:
http://www.rkc.in.ua/index.php?l=u&m=k&f=ozifro&p=ifroromk
https://castles.com.ua/r.html
https://uk.wikipedia.org/wiki/Костел_святого_Миколая_(Рогатин)
https://drymba.com/uk/1032243-kostel-mykolaya-rohatyn-ivano-frankivska
https://www.pslava.info/RogatynM_KostSvMykoly,238515.html
http://www.etoretro.ru/search.htm?search_keywords=рогатин&submit=Найти
https://polona.pl/search/?query=rohatyn&filters=public:1
http://ishchuk.net/Podorozhi/Ukraine/Ivano-Frankivska/Rogatynski/Rogatyn/


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Івано-Франківщина, костел, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment