m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Колиндяни. Цвинтарна церква-капличка.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...У 1444 році з`явилося перша згадка про місто Райгороді на річці Нічлава. До кінця 18 століття місто втратило свій статус і отримало назву село Колиндяни . Сьогодні село налічує трохи більше 1500 чоловік.

Збудовано церкву-капличку в 1870 році і призначалась вона для упокоєння останків сім`ї шляхтичів, які проживали в селі. За одними даними в підвалі храму спочиває родина Городиських, а за іншими - Альбіновскіх. Кажуть, що нащадки з роду Гродських навідаються сюди.

Капличка, розташована з південного боку села,   на старому цвінтарі. Вона сьогодні покинута і не використовується жодної єпархією.   Вікна та двері храму закриті, а оглянути можна тільки фасад будівлі.А польська Вікі датує його якимось фантастичним 1772 роком, у що не дуже віриться. Зі слів Ірині Пустиннікової, всередині можна від душі полазити хорами, вивчаючи меморіальні написи на стінах - як давні, на мармурі, так і прості графіті, вишкреблені цвяхом вже у наші дні. Нам в середину попасти не довелось, а на сайті Ірини фотографій інтер’єру нема =(.

завдяки фейсбук сторинки Piotr Durak ми можемо зазирнути в середину каплички

Джерела:
https://ua.igotoworld.com/ua/poi_object/68526_katolicheskiy-kostel-kolyndyany.htm
https://www.castles.com.ua/kol.html
http://teren.in.ua/2018/02/03/misto-rajgorod-na-ternopilshhyni-i-tsikavynky-sela-kolyndyany/


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Тернопілля, каплиця, костел, руїна, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments