?

Log in

No account? Create an account

m_a_d_m_a_x

Проект "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина"

*УкраинскиеАрхитектурныеДостопримечательности.Наследие * UkrainianArchitecturalAttractions.Heritage*


Previous Entry Share Next Entry
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Броди. Палац графів Тишкевичів. З архіву 2013 року.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Палац Тишкевичів — пам'ятка резиденційної архітектури графів Тишкевичів початку ХХ століття, що розташовується в місті Броди Львівської області. Палац включений до Державного реєстру пам’яток архітектури місцевого значення рішенням Львівського облвиконкому № 330 від 24.06.1986 року та отримав охоронний № 678-м. Один з найменших палациків Львівщини.Розташовується в центральній частині колишнього села Старі Броди, нині — вул. Низька, 15 у місті Броди.
Пам’ятка являє собою яскравий приклад палацового мистецтва початку XX століття, виконаного у стилі англійського неокласицизму. Невелика мурована споруда – двоповерхова, з колонадою, багато прикрашена ліпниною та вітражами, її центральна частина дещо виступає вперед, а з обох сторін симетрично розташовані два бічні крила. Споруда центрально осьова, з коридорною структурою плану.Головний вхід виділений виступаючою колонадою тосканського ордеру, що підтримує кам’яний балкон мансардового поверху, з виділеним мурованим, рустованим входом на балкон, який завершено фігурним фронтоном, оздобленим профільованим карнизом та пілястрами. Тимпан фронтону декорований ліпними елементами рослинного характеру. Балясини балкону виконані з кам’яного литва. Пілястри першого поверху рустовані. Віконні прорізи з обрамленням. Єдиною зміною на фасаді є заміна родинного рерба Тишкевичів на картуші фронтону центрального ризаліту на державний герб України.На початку XX століття тодішні великі землевласники у Бродах Потоцькі починають розпродувати власности на Старих Бродах, тоді ж одну з ділянок купує родина Тишкевичів. Перший палац побудували на початку XX століття, невдовзі був розібраний, а на його місці у 1912 (за другими данними у 1909) році з ініціативи графині Ванди Тишкевич спорудили новий мурований. Споруда «пережила» першу світову війну та міжвоєнний період.

була


зникла =( (2013)
У часи другої світової війни споруда зазнала руйнації, але була належним чином відреставрована. При радянській владі були вкрадені та вивезені усі предмети побуту та розкоші у невідомому напрямку. Нині в будівлі колишнього палацу міститься офіс ДП Бродівське лісове господарство, працівники якого підтримують будинок у належному стані. Сьогодні палац оточений парком, де знаходиться ставок з альтанкою.

На початку 2000-х років перед будівлею встановлено фонтан-статую, що символізує лісове господарство. Палац оточений парком, де знаходиться ставок, який вважається улюбленим місцем для відпочинку місцевих мешканців. Раніше посередині ставка була альтанка, в 2013 її вже не було, як там зараз - бо зна…
Джерела:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Палац_Тишкевичів_(Броди)
https://drymba.com/uk/1038080-palats-tyshkevychiv-brody
http://andy-travel.com.ua/stari-brodi
https://www.castles.com.ua/stare_brody.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Monobank (5375 4141 0020 4055) одержувач - Максим Рітус.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки . Спадщина".

ну як то так =))


  • 1

Броди. Палац графів Тишкевичів. З архіву 2013 року

Пользователь rudy_ogon сослался на вашу запись в своей записи «Броди. Палац графів Тишкевичів. З архіву 2013 року» в контексте: [...] ькі Архітектурні Пам'ятки . Спадщина". https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/531765.html [...]

Бував там, але на територію не зайшов, було зачинено, тому і фоо палацу у мене в репортажі про поїздку вийшли відповідні. Дякую за такий детальний фотоматеріал. Вітраж я тоді взагалі не побачив.
Цікаво так, палац на прикордонні, враховуючи, що в 19-поч. 20 ст, тут неподалік як раз був кордон між обома імперіями.

не дивлячись на те що я на терріторію попав, вітраж повз мене теж якось проскочив =) то пана Бондаренко фото, з його розповіді, що по ссилці внизу =) нажаль не попав в середину - була неділя та було закрито, тільки прибиральник працював на терріторії, но в нього не було доступу до середини...

  • 1