m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Бережниця. Церква Різдва Пр. Богородиці.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Як свідчать архівні дані, церкву зі смерекового дерева криту гонтами починало будувати 39 дворів з розрахунку на 100 місць. На надпоріжнику південних дверей в бабинець вирізьблено напис (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Дім мій ... збудований храм цей Року Божого 1724". До речі, ще збережено імена майстрів, які зводили церкву.

В описі бережницької парафії з 1808 року написано, що церква мала дещо запущений стан і потребувала ремонту. У ХІХ ст. церкву перебудували. У 1893 році оновлена живописцем М. Горбовим стараннями пароха о. Корнелія Сеника, який був послом до австрійського сейму.Місцеві землевласники Єва і Тадей Госєвські були покровителями церкви до 1939 року. За словами місцевого священника, церква не використовувалася за призначенням понад 60 років. Щоб врятувати її від остаточного краху, була ідея перенести будівлю до села Руда, за 8 км. від Бережниці. Та зважаючи на аварійний стан церкви від ідеї відмовилися.

2008 року в церкві почали реставраційні роботи, зняли дах. Через брак фінансування реставрацію не завершили, будівлю тимчасово обгорнули плівкою. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква належить до громади УГКЦ.

Розташована біля центру села, при дорозі. Тризрубна одноверха будівля розмірами 12,7 м. х 5,9 м. Складається з трьох рівношироких зрубів вівтаря, нави і бабинця. До вівтаря з півночі прибудована маленька ризниця. Вхід до церкви у південній стіні нави. Будівля оточена піддашшям (крім південної стіни нави), яке опирається на випусти вінців зрубів і дерев'яні стовпи.Стіни підопасання з голих брусів зрубу, надопасання - шальовані вертикально дошками. Над навою дуже низький восьмерик вкритий наметовим верхом. Бабинець та вівтар вкриті трисхилими дахами. Матеріал покриття - бляха і керамічна черепиця. На північ від церкви ще існувала деревяна одноярусна розмірами 4,0 м. х 4,0 м. дзвіниця, накрита пірамідальним дахом.Джерела:
http://decerkva.org.ua/berezhnytsia.html
https://risu.org.ua/article_print.php?id=38485&name=interview&_lang=ua&


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, руїна, церква
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments