m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Ілавче. Римо-католицка церква-капличка.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Ще однією пам’яткою, окрім церкви Івана Богослова є маленька римо-католицька церква-каплиця. Вона знаходиться у скверику, через дорогу від греко-католицької церкви та доживає свої останні роки. Доживає буквально, це не фігура мови. Вона значно молодша за сяючу новою копійкою сусідку, але житиме менше за неї.Звели її на початку ХХ ст. 10 лютого 1910 року. Священик Кароль Процик з сусіднього Сороцького поставив на цьому місці хрест, 12 травня наступного року освятили наріжний камінь - і станом на листопад будівля була вже готова. Простенька ж і невелика.  В 1912 році доробляли ще вівтар та склепіння. За другими данними, церкву-капличку було побудовано у 1927 році зусиллями мешканців-католиків.Капличка навряд чи мала шикарний інтер'єр. У вівтарі висіла копія Ченстоховської богоматері, було 5 лавиць, сім образів, кілька скульптур (з них два дерев'яних євангелісти з кінця ХІХ ст., зараз вони у рімський церкві села Красне), конфесіонал та фісгармонія. Все, що лишилося, - напівзнищена балюстрада хорів та гарні дерев'яні двері в орнаментах. Склепіння обвалене, стіни прорізані великими тріщинами, частка стін вже має нахил назовні і який час віни ще простоять невідомо…

Що таке плин історії і скільки саме несуть в собі деструкції два десятиліття, добре видно при порівнянні верхньої картинки і цих двох світлин з 1997 р. Кадри з 16 тому Kościoły i klasztory rzymskokatolickie dawnego województwa ruskiego


Стан в 1997 році.


Св. Марк і ще хтось з євангелістів. Зараз вони у римський церкві в Красному. 1997 рік.


погляд на останокДжерела:
https://www.castles.com.ua/ilawcze.html
http://irp.te.ua/ilavche-selo-ternopil-s-ka-oblast/


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Тернопілля, каплиця, костел, церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments