m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Лазарівка. Церква Св. Миколи.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Дерев'яна церква в Лазарівці, яка збереглася до сьогодні, постала у 1812 році, ймовірно, замість давнішої дерев'яної. Також зустрічалося датування - 1667-1669 роки (можливо це дата будівництва попередньої церкви), причому першу згадку про Лазарівку датують кінцем не XVII ст., а XVIII ст. Теперішня була філіяльною до парафіяльної церкви в селі Задарів. Не відомо чи була чинною в радянський період. Сьогодні в користуванні громади УГКЦ.

Приземиста, тризрубна, одноверха, стоїть в центральній частині села, на цвинтарі, на схилі, з півночі від нової мурованої церкви. Стара, зовні виглядає тривалий час не ремонтованою, тільки стіни над опасанням наново пофарбовані (десь у 2015 чи 2016 році).
Попри паскудну бляху даху, попри блакитну фарбу на стінах церкви і коричневу - на стінах її каркасної дерев'яної дзвіниці поруч храм виглядає дуже симпатичним.

Вона чомусь схожа на кораблик, котрий позбавили мачт - височенних дерев, що росли перед входом. Залишилися сиротами два хрести і опецькувата, самостійна дзвіниця. Ця, здається, не пропаде, слугуватиме новій мурованій церкві так само, як слугувала колись малій дерев'яній. І всі сподівання - на те, що стару церкву не розберуть, як вже не потрібну. Таку чудову гріх розбирати.

З північної стіни до вівтаря прибудована невеличка ризниця. Крім головного входу до бабинця також є двері в південній стіні нави. На причілку західної стіни бабинця побачите образ покровителя церкви. За данними сайту http://svoboda.te.ua - церква зведена без жодного цвяха з привізного матеріалу. У цій старій дерев’яній церкві двічі на рік відправляють Святу Літургію.
Джерела:
http://decerkva.org.ua/ter/lazarivka.html
https://www.castles.com.ua/lazarivka.html
http://svoboda.te.ua/tserkvy-mandrivnytsi-nashogo-krayu-prodovzhennya/


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Тернопілля, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, іконостас
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments