m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Мужилів. Церква Св. Василя Великого.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Запис 21 грудня 1439 року в «Актах ґродських та земських» свідчить про існування поселення (села або міста) Мужилів (згадується Стефан з Мужилова, лат. Stephano de Muzilow). наступна – 1447 р. Назва села походить, за однією з версій, від першого поселенця Мужила, або волоха Івана Могили (Мугили).

За іншою версією, назва села – від татарського слова «мурза». У давнину татари нападали на Україну, деякі залишались і поселялися на тому місці, де розташований Мужилів. Поселення називали Мурзилів. Згодом татари зукраїнізувались, а назва трансформувалась у Мужилів. Нині село складається з трьох частин: Старий Кут, Мохунівка і Капелія.360° панорама
Для перегляду на весь екран, у високій якості, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі

Heritage. Muzhyliv. Church of St. Basil the Great. 1590.За Австро-Угорщини і Польщі функціонувала школа з українською та польською мовами навчання.
1785 в селі було 150 дворів, 1059 жителів;
1900 – 77 дворів, 440 жителів;
1921 – 327 дворів, 1955 жителів;
1931 – 437 дворів, 2259 жителів.
Діяли філії «Просвіта» (1900), «Сокіл», «Сільський господар», «Рідна школа», «Союз Українок» та інших українських товариств, а також кооператива. У 1902 р. велика земельна власність належала Францішекові Бохенському. 1903 р. градобій знищив посіви. 1906 р. відбувся Мужилівський селянський страйк (організатор – Володимир Бачинський).Стара церква в цьому селі, яка все ще існує, зведена за різними даними у 1590, 1703 або 1776 році. Також є інформація, що церква має титул Воскресення Господнього. Відновлена у 1992 році.Мужилівська дерев'яна церква збереглася недалеко від центру села, на південний захід від нього, з півдня від старого цвинтаря, недалеко забудови, на невеликому схилі. Хрещата в плані, до вівтаря якої зі сходу прибудували велику дерев'яну рівношироку захристію. Церкву опоясує невелике піддашшя (крім стін бабинця і захристії).Бабинець був значно розбудований. На його гребені двосхилого даху влаштували невеликий восьмерик з банею. Верх над середхрестям нави оригінальний, над вівтарем - невідомо (ймовірно, надбудований). Щоб розширити корисну площу церкви до нави добудували довгі бічні рамена, в стіні південного з них зробили вікна-ілюмінатори.З південного-сходу (?) від церкви збереглася дерев'яна триярусна дзвіниця. На прицерковній території окрім дерев'яної каплиці побачите старі надмогильні пам'ятники.

поглядна останок

Джерела:
http://decerkva.org.ua/ter/muzhyliv.html
https://uk.wikipedia.org/wiki/Мужилів
http://irp.te.ua/mugyliv-ternopilska-oblast/


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Тернопілля, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, іконостас
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments