m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Вишнів. Церква Чуда Св. Арх. Михайла.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Згідно з місцевою легендою, с. Вишнів було засноване переселенцями із зруйнованого під час татарського набігу с. Грабів. На місце заснування нового села вказала чудодійна ікона, яка зникла із Грабівського монастиря, й дивовижним чином опинилася серед лісу, підвішеною на вишні (звідки й назва), далеко від Грабова. На місці віднайденої ікони було споруджено церкву, а довкола збудовано село, що й отримало назву Вишнів.Сучасне місцина "Грабів" знаходиться в урочищі "Бушівецький Ліс" за 4,5 км на південний захід від с. Вишнів. Археологічною експедицією Івано-Франківського краєзнавчого музею було віднайдено фундамент культової споруди, ймовірно монастиря, численні залишки кераміки та сліди поселення. Жителі с. Вишнів здійснюють паломництва "на Грабів", вважаючи цілющою воду із тамтешнього джерела.За однією із версій засновником села вважається козак Василь Пасічник (дане прізвище досі розповсюджене у с. Вишнів) з Білої Церкви. За переказами він похований біля сільської церкви. Його правнук Василь був одним із фундаторів церкви, побудованої в 1776 році (не збереглася до наших днів). За іншою версією, село засновано боярином Вишнею, від імені якого й походить назва.Вперше про існування церкви в селі згадується у податкових реєстрах 1578 року. Невідомо коли вона була збудована і як довго стояла. В акті візитації 1740 року згадана деревяна церква крита гонтами. Ця ж церква описана і в акті візитації о. Миколи Шадурського 1762 року. Як видно з нього, збудована вона була давно, бо ніхто не міг пригадати ні дати будови, ні хто її поблагословив. Ця церква простояла до 1804 року.

У цьому році за пароха о. Василя Медвецького зведено поряд нову тридільну однобанну будівлю. В 1878 році церкву розбудували, додавши два бічні рамена, що перетворило її на хрещату. У 1867 р.оці великий вівтар розписав маляр Симеон Глинський. 8 травня 1887 року церкву освячено після завершення обнови. Тоді встановлено новий іконостас. Різьбярські і малярські роботи виконав Лев Витковський з с. Данильче. Йому допомагав Іван Варницький.

Церква зачинена у 1961-1988 роках. Вище від церкви, на схід від неї, у 1999 р. почали будівництво нової мурованої церкви (у 2007 р. її освятили, з того часу стара церква не діюча). Церква в користуванні громади УГКЦ.погляд на останок


Джерела:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Вишнів_(Рогатинський_район)
http://decerkva.org.ua/fra/vyshniv.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Івано-Франківщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments