m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Чижів. Церква Різдва Богородиці.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Як розповідає портал decerkva.org.ua - ця церква постала у 1702 році. 21 вересня 2007 року офіційно в селі святкували 305-й ювілей церкви. Простоявши більше 115 років, у 1818 її перебудуває майстер Назаркевич. Церква є пам'яткою архітектури національного значення і зараз знаходиться у користуванні громади УГКЦ. Як часто у неї проводять службу - не відомо. Знайти когось з ключами ми не змогли, да й поспілкуваться в середені дня нікого поруч не знайшли.Ви побачите її на схилі у північній частині села, біля дороги і цвинтара. Маленька тризрубна одноверха будівля, у якій до рівношироких зрубів бабинця і нави зі сходу прилягає вужчий зруб бабинця з прибудованою з півночі ризницею. Церква оточена піддашшям на приставних кронштейнах. Стіни під опасання шальовані дошками "у ялинку", надопасання - суцільно оббиті бляхою. Дуже низький восьмерик нави вкритий маленькою шоломовою банею, увінчаною сліпим ліхтарем та маківкою.А ось як її представляют "Пам'ятники містобудування і архітектури УРСР":
Церква РІЗДВА БОГОРОДИЦІ, 1702 року. Датується за написом на одвірку південних дверей. У 1818 році, перебудована майстром М. Назаркевич (напис на одвірку дверей). Дерев'яна, тризрубна, одноглавая, зруби квадратні в плані. Примикання західного зрубу до центрального за допомогою додаткових стовпів свідчить про його пізніше походження. Можливо, спочатку була двозрубна. Центральний обсяг накритий восьмигранною банею, завершеною маківкою на глухому ліхтарі, бічні - двосхилими дахами з фронтонами.Будівля оточена піддаш’ям, спирається на випуски вінців зрубів. До північної стіни східного зрубу прибудовано приміщення. Зруби головного і західного обсягів скріплені додатково вертикальними брусами-зажимами. Вхід - в південній стіні бабинця. В інтер'єрі розкритий підкупольний простір протиставлен плоским перекриттям бічних обсягів. В інтер'єрі - твори станкового живопису XVIII ст.

Пам'ятник являє собою значний твір народної дерев'яної архітектури.
В середину нам попасти не довелось, тому про те що збереглось в середині хтось розповість в каментах…

1985


Джерела:
http://decerkva.org.ua/chyzhiv.html
https://www.pslava.info/ChyzhivS_CerkRizdvaBogorodyci,162689.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments