m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Горожанка. Дерев'яна церква Успіння Пр. Богородиці.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Стара церква в Горожанці, яка все ще існує, збудована у 1790 році (інші дані - 1792 році, очевидно, тоді посвячена). Про її давній вік може свідчити те, що вхід до церкви є не з заходу до бабинця, а з півдня.на перехресті трьох мирів
Церква була парафіяльною. Відновлена у 1892 році. Місцева релігійна громада тривалий час церкву не використовує, тому що збудувала новий храм.
Дерев'яна церква стоїть в центрі села, з півдня від нового мурованого храму, на схилі. Має три зруби, один верх. Виглядає досить приземистою.З півночі до вівтаря прибудована велика захристія. Під опасанням стіни оббили плистами ДСП, над опасанням шальовані вертикально дошками і лиштвами. Цікаво, восьмерик над навою має витягнуту форму уздовж осі церкви. Стара дерев"яна дзвіниця не збереглася, про неї свідчить тільки старий фундамент.

все що нагадує про стару дерев'яну дзвіницю...
Всередину церкви потрапити не вдалося і це при тому, що в середині робочого дня був знайдений чоловік з ключем від церкви. Місцевий батюшка навідріз відмовився дозволити зйомку.погляд на останок


Джерело: decerkva.org.ua

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Тернопілля, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments