m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Лівчиці. Палац.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Лівчиці - велике село Жидачівського району (Львівська обл.), що знаходиться в декількох кілометрах від монастиря в Кохавино. Назва "Лівчиці (Ловчиці)" походить від слова „лови”. У XVIII ст. Лівчиці належали Громницьким, пізніше родині Лосів. Приїхати сюди варто заради симпатичного палацу, зведеного у другій половині ХІХ століття.
Споруда, спотворена пізнішими перебудовами, ховається в залишках парку. Ось тільки точний час побудови палацу і хто ж саме його збудував, залишається поки що загадкою. За різними даними це були Глуховецькі, Глуховські, Строжинські, Лосі. Сьогодні в колишньому палаці діє інтернат для розумово відсталих дітей.За основною легендою, 1800 року француз, Броніслав, по прізвищу Лось полював у цих місцях разом зі своїми товаришами і заблудився, та натрапив на невеличку річку. Він сподобав собі цю місцевість і він вирішив тут побудувати собі хату, почавши розчищати ділянки лісу під забудову вздовж  річки, яка дістала назву Бережниця. Майже за століття у селі було збудовано 80 хат.Тепер, всі версії, щодо часу будівництва палацу і його власників.
Версія 1: Палац і парк на березі річки Бережниця збудували у 1850 році графи Глуховецькі.
Версія 2 (вікі): Палац було зведено у 1895 році графом Сторожинським (Стаженським (Starzeński)). Автором проекту був львівський архітектор Іван Долинський. Граф взяв собі на виховання хлопця Кароля Глуховського і залишив йому своє багатство. К. Глуховський володів маєтком до 1939 року. Йому належала вся земля. Майже все село працювало на графа.
Ну і версія 3 (Блекі), вже згадана раніше: Палац збудував близько 1870 року француз Броніслав Лось.Будували палац майстри спеціально привезені з Європи. Він являв собою казковий будинок, що мав два поверхи і підвальні приміщення. Всього в будинку було 48 кімнат. На бічному фронтоні герб власників палацу. Стріла з двома перемичками, і корона над нею - елементи герба Лис (Lis, Bzura), але обидва герба містять також невластиві один одному деталі. Навколо палацу був посаджений парк з алеями. Всі дерева і квіти були завезені із-за кордону. У парку був став, вода до якого поступала з річки через спеціально відведений канал.всередині, все що залишилося автентичним, це вхідні двері і сходиУ ставі плавали лебеді, розводилася риба. У парку збереглися різні види дерев: дуби, липи, різні види ясенів, кедри, сосни, ялини, тюльпанове дерево. Крім власне палацу, в склад садиби входив також флігель. В Першу світову війну обидві споруди були пограбовані. Відомо також, що до 1939 року парк був надзвичайно задбаним.
Джерела:
http://andy-travel.com.ua/livchici
https://www.castles.com.ua/lowczyce.html
https://audiovis.nac.gov.pl/search/
https://vmccaskey.livejournal.com/512054.html
https://neo7777vitaha.livejournal.com/53133.html
https://uk.wikipedia.org/wiki/Лівчиці_(Жидачівський_район)


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

ну як то так =))
Tags: Львовщина, Львівщина, дворец, интернат, палац, школа, інтернат
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment