m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Ліщини. Церква Св. Миколи.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Село Лещини знаходиться у Жидачівському районі Львівської області. Відомо, що дерев`яна церква в Ліщині була збудована у 1669 році. В рукописі "Інвентар дерев`яних церков Галичини", як і в церковному шематизмі 1913 року, вказана дата 1696 рік. У 1777 році була розширена.

Наступного року церкву відремонтували, розширили і помалювали. Після чергового ремонту церкви у 1884 році вона отримала нове покриття даху. У 1901 році в селі було 740 греко-католиків.У 1910 році на перевірку парафії прибув митрополит Андрей Шептицький. До 1939 року покровителями церкви були місцеві землевласниці Олександра Ліщинська і Софія Шостаковська. З 1963 року по 1989 рік стояла зачиненою. Зараз церква у користуванні громади УГКЦ.Знаходиться в центрі села, біля дороги і забудови. Будівля тризрубна, видовжена в плані, одноверха. Складається з квадратової в плані зі зрізаними кутами нави, до якої зі сходу прибудований вужчий вівтар з ризницями при північній та південній стінах, а з заходу - вужчий бабинець, видовжений по осі за рахунок значної розбудови колишнього присінку.

Піддашшя, яке оточує церкву, опирається на випусти вінців зрубів, перед західним входом до бабинця опирається на деревяні стовпи. Стіни будівлі шальовані вертикально дошками і лиштвами.

Нава на низькому світловому восьмерику вкрита шоломовою банею з високим ліхтарем і маківкою. Гребені трисхилих дахів вівтаря і бабинця увінчані маківками. На північний схід від церкви стоїть дерев`яна триярусна квадратова в плані дзвіниця, накрита пірамідальним дахом.

Джерело:
decerkva.org.ua


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

ну як то так =))
Tags: Львовщина, Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, деревяная колокольня, деревянная звонница, деревянная церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments