m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Ліщини. Церква Св. Миколи/Наследие. Лещины. Церковь Св. Николая.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
—————
Поддержите проект своими лайками, распространением и благотворительной денежной поддержкой. Благодарим всех Вас за то, что Вы с нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../
напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...
Село Лещини знаходиться у Жидачівському районі Львівської області. Відомо, що дерев`яна церква в Ліщині була збудована у 1669 році. В рукописі "Інвентар дерев`яних церков Галичини", як і в церковному шематизмі 1913 року, вказана дата 1696 рік. У 1777 році була розширена.
----------
Село Лещина находится в Жидачевском районе Львовской области. Известно, что деревянная церковь в Лещине была построена в 1669 году. В рукописи "Инвентарь деревянных церквей Галичины", как и в церковном шематизме 1913 года, указана дата 1696 год. В 1777 году была расширена.

Наступного року церкву відремонтували, розширили і помалювали. Після чергового ремонту церкви у 1884 році вона отримала нове покриття даху. У 1901 році в селі було 740 греко-католиків.
—————
В следующем году церковь отремонтировали, расширили и покрасили. После очередного ремонта церкви в 1884 году она получила новое покрытие крыши. В 1901 году в селе было 740 греко-католиков.У 1910 році на перевірку парафії прибув митрополит Андрей Шептицький. До 1939 року покровителями церкви були місцеві землевласниці Олександра Ліщинська і Софія Шостаковська. З 1963 року по 1989 рік стояла зачиненою. Зараз церква у користуванні громади УГКЦ.
—————
В 1910 году на проверку прихода прибыл митрополит Андрей Шептицкий. До 1939 года покровителями церкви были местные землевладелицы Александра Лещинская и София Шостаковская. С 1963 года по 1989 год стояла закрытой. Сейчас церковь в пользовании общины УГКЦ.Знаходиться в центрі села, біля дороги і забудови. Будівля тризрубна, видовжена в плані, одноверха. Складається з квадратової в плані зі зрізаними кутами нави, до якої зі сходу прибудований вужчий вівтар з ризницями при північній та південній стінах, а з заходу - вужчий бабинець, видовжений по осі за рахунок значної розбудови колишнього присінку.
—————
Находится в центре села, возле дороги и застройки. Здание трихрубное, удлиненное в плане, одноэтажное. Состоит из квадратных в плане со срезанными углами нефа, к которому с востока пристроен узкий алтарь из ризницы при северной и южной стенах, а с запада - узкий бабинец, удлиненный по оси за счет значительного развития бывшего преддверии.

Піддашшя, яке оточує церкву, опирається на випусти вінців зрубів, перед західним входом до бабинця опирається на деревяні стовпи. Стіни будівлі шальовані вертикально дошками і лиштвами.
—————
Крыльцо, которое окружает церковь, опирается на выпусти венцов срубов, перед западным входом в бабинец опирается на деревянные столбы. Стены здания шалґваны вертикально досками и наличниками.

Нава на низькому світловому восьмерику вкрита шоломовою банею з високим ліхтарем і маківкою. Гребені трисхилих дахів вівтаря і бабинця увінчані маківками. На північний схід від церкви стоїть дерев`яна триярусна квадратова в плані дзвіниця, накрита пірамідальним дахом.
—————
Неф на низком световом восьмерике покрыт шлемовым куполом с высоким фонарем и маковкой. Гребни трехскатной крыши алтаря и притвора увенчанные куполами. К северо-востоку от церкви стоит деревянная трехъярусная квадратная в плане колокольня, накрытая пирамидальной крышей.

Джерело/Источник:
decerkva.org.ua


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Monobank (5375 4141 0020 4055) одержувач - Максим Рітус.

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архитектурні Пам'ятки . Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Monobank (5375 4141 0020 4055) - получатель Максим Ритус.

Благодарим всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Архитектурные Достопримечательности. Наследие".


Технічний партнер весняної експедиції 2018 року:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

ну как то так =))
Tags: Львовщина, Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, деревяная колокольня, деревянная звонница, деревянная церковь
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments