m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Олександрія. Преображенська церква.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Недалеко від Рівного, на річці Горинь розкинулося село Олександрія.
До 1603 року звалось Першки, в 1603 році дано нову назву Олександрія – на ім’я власника села кн.Олександра Острозького.
Перша згадка: кінець 15 століття; в 1640 році пережіло напад татар.
Тут, в Олександрії знаходиться Преображенська церква, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Храм збудовано 1842 року на кошти Фрідріха Любомирського. Збереглися копії метричних книг з 1838 року. Церква збудована у вигляді ротонди. Будівля вражає своїми розмірами: внутрішній діаметр ротонди дорівнює 14 метрів.

Замість традиційного бабинця з заходу до циліндричного об’єму нави прилягає невеликий прямокутний об’єм. По його осі влаштовано досить вузький прохід до нави, а симетрично обабіч нього – два приміщення, невеликі за розміром.

Зі сходу до нави-ротонди прилягає прямокутна в плані апсида, витягнута по осі південь-північ. Чітко витримано сувору симетрію плану, виражену, зокрема, в розміщенні вікон та південного і північного входів до нави, порушує лише невеличка пізніша прибудова до північного фасаду апсиди. Ротонда увінчана величезною дерев’яною півсферою. Західний об’єм перекритий двосхилим, апсида – трисхилим дахом.

Основним акцентом у вирішенні архітектурного образу храму є високий масивний чотириколонний портик спрощеного тосканського ордера, який є , по суті, західним фасадом храму. Його завершує трикутний фронтон, у центрі якого в ніші з фігурним завершенням вміщено зображення Преображення. Архітектурні форми будівлі лаконічні й монументальні.і декілька кадрів алтарної частини/и несколько кадров алтарной части

Джерело:
cultura.rv.ua


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

ну як то так =))
Tags: Ровенщина, Рівеньщина, ротонда, храм, церква, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments