m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Богуслав. Римо-католицька церква Св. Владислава.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Римо-католицька церква святого Владислава парафії Зішестя Святого Духа — діючий парафіяльний храм у місті Богуслав на Київщині, збудований у 1819–1825 роках. Офіційного статусу пам'ятки архітектури не має. Є одним з найменш відомих католицьких храмів Київщини. Збудований у стилі класицизму. Церква цегляна, на невеликому цегляному підмурку. Первісно її увінчував купол (у радянський час купол втрачено). Головний фасад у радянський час було спотворено та обкладено плиткою.Перша згадка про поселення Богуславль в літописі датується 1195 роком. 1240 року воно було зруйноване татаро-монголами, проте пізніше відновлене як фортеця. У 1591 році Богуслав став центром староства, а 1620 року отримав магдебурзьке право і герб. З 1648 року - сотенне місто Білоцерківського полку, а з 1685 року - центр полку, який було ліквідовано царською владою у 1711–1712 роках. З 1796 року Богуслав був центром повіту Київської губернії, а 1837 року став заштатним містом Канівського повіту. У 1846 році переведений у розряд містечок. У 1919–1923 роках знову був повітовим центром, а з 1923 року є районним центром. Статус міста отримав у 1938 році.

Першая дерев’яная римо-католицька церква у місті Богуславі була збудований у 1789 році Францішком Ржевуцьким, біля базарної площі у центрі міста. Вона дістала назву Сходження Духа Святого. Але 30 серпня 1817 року згоріла і з 1819 році розпочалось будівництво кам’яного храму. Будували його графиня Олександра Браніцька і її син Владислав Гжегож. Отримав він назву  Св.Владислава, на честь венгерского короля Владислава I Святого, покровителя сина. Храмове свято церкви відзначалося у день народження і зачислення   короля до лику святих – 27 червня,  але зі змінами в літургійному календарі, сьогодні воно святкується — 30 червня. При неї діяла парафіяльна школа. Також, поряд, був збудований будинок для священиків.

Олександра Браніцька


Владислав Гжегож Браніцький


Владислав I Святий


Приблизно в 1927 році церкву було пограбовано і закрито. Останній настоятель, о. Ілья Зимлинський, по неперевірених даних, начебто, помер по дорозі у Польщу. Більшість католиків, які були поляками, та були репресовані. За часів радянської влади храм було значно переплановано, купол зруйновано. Будівлю використовували в господарських цілях. До війни він був, як навчальне і виробниче приміщення, також діяла школа медсестер. Після війни в приміщенні храму був килимовий цех художніх виробів.  У 2004 році будівля церкви перейшла у приватну власність, де використовувалась, як виробничих цех.

там, попереду, був алтар
З  2008 року розпочалась робота по поверненню церкви, за участю місцевих католиків і свідомих громадян. Збиралась інформація і архівні дані з різних джерел. Були виявленні нові документи, що дали змогу підняти і переглянути питання про майбутнє храму. У жовтні 2009 року була створена релігійна громада  римо-католицької церкви.

правий портал


завалені мусором крипти


погляд на хори


А у червні 2014 року церкву офіційно було повернено вірянам. Після довгих розмов і аргументацій, та за підтримки місцевої влади, власник будівлі, Майстренко Олександр, подарував його релігійні громаді. Йому були повернуті кошти, затрачені на ремонт будівлі. Але ще задовго, до оформлення документів, власник дозволив правити в приміщенні храму.  Настоятель парафії, отець Кшиштоф Вільк, приклав багато зусиль, щодо повернення святині парафіянам і опікується ним на сьогодні.

зараз службу Божу правлять в маленький кімнаті на другому поверсі, пристосовану під це
є даже старенький орган, щоправда електричний, німецький, з педальної клавіатурою


У жовтні  2012 відбулося урочисте перенесення статуї Діви Марії з каплички, що знаходилась у квартирі колишнього будинку священиків. 12 листопада 2012 року у храмі було перше, після довгого мовчання, таїнство хрещення. 19 травні 2013 році  відбулося освячення хреста на церкві.  Сьогодні вона потребує капітального ремонту та значної реставрації і неодмінно стане духовною і архітектурною прикрасою міста. У планах громади — повернути храму первісний вигляд.

історичний стенд


єдіне збережене фото ще діючего храмуДжерела:
boguslavkostel.net.ua
wikipedia.org
rkc.in.ua
myhungary.net


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

ну як то так =))
Tags: Киевщина, Київщина, костел, напівруїна, полуруина, храм, церква, церковь, школа
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment