m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Звенигородка. Храм Преображення Господнього/Наследие. Звенигородка. Преображенская церковь

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
—————
Поддержите проект своими лайками, распространением и благотворительной денежной поддержкой. Благодарим всех Вас за то, что Вы с нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../
напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...
У давньоруські часи місто називалось Звенигород, проте його зруйнували татаро-монголи. Воно відродилось пізніше на новому місці, на 3 кілометри південніше. Перша письмова згадка про нього датується 1394 роком.
—————
В древнерусские времена город назывался Звенигород, однако его разрушили татаро-монголы. Он возродился позже на новом месте, на 3 километра южнее. Первое письменное упоминание о нем датируется 1394 годом.У 1506 році хан Менглі-Гірей віддав великому князю Литовському Сигізмунду ці землі. Звенигородський замок, який перебував на шляху від Брацлава до Києва, часто зазнавав нападів татар, які і зруйнували його. У 1545 році на прохання Брацлавського міщан замок був відбудований, а в кінці століття поблизу нього знову оселився місто, якеотримав стара назва - Звенигородка.
—————
В 1506 г. хан Менгли-Гирей отдал великому князю Литовскому Сигизмунду эти земли. Звенигородский замок, находившийся на пути от Брацлава к Киеву, часто подвергался нападению татар, которые и разрушили его. В 1545 г. по просьбе брацлавських мещан замок был отстроен, а в конце столетия близ него снова поселился город, который получил старое название — Звенигородка.У 1628 році король Сигізмунд Август віддав Звенигородки в довічне користування каштелянові Галицькому Козаковському. На той час місто входило до Корсунського староства, і 1630 році ним володів Данилович. У 1639 році містом володіла дружина Богуславського старости Козаковська Анна. Через двадцять років місто було віддано полковнику Виговському за «сприяння полякам під Києвом проти Московського війська».
——————
В 1628 г. король Сигизмунд Август отдал Звенигородку в пожизненное использование кастеляну Галицкому Козаковскому. К тому времени город входил в Корсунское староство, и в 1630 г. им владел Данилович. В 1639 г. городом владела жена Богуславского старосты Козаковского Анна. Через двадцать лет город был отдан полковнику Выговскому за «содействие полякам под Киевом против Московского войска».

В часи козацько-польських війн Звенигородка була сотенним містом Корсунського полку, а 1792 року отримала магдебурзьке право. З 1798 року – центр повіту Київської губернії. У 1923 році Звенигородка стала центром однойменного району, з 1927 року її віднесено до категорії селищ міського типу, 1938 року стала містом районного підпорядкування.
—————
Во времена казацко-польских войн Звенигородка была сотенным городом Корсунского полка, а 1792 году получила магдебургское право. С 1798 года - центр уезда Киевской губернии. В 1923 году Звенигородка стала центром одноименного района, с 1927 года она отнесена к категории поселков городского типа, 1938 году стала городом районного подчинения.Парафія у Звенигородці була заснована 1766 року коштом Фелікса Солтика, 1776 року додаткові кошти на її забезпечення виділив король Станіслав Август. Тоді ж і розпочали будівництво дерев'яного храму, наріжний камінь якого освятив о. Палуцький. В користування ксьондза відведено казенної землі 30 десятин. У церкві знаходився образ преподобного Антонія Падуанського, що визнається латинянами чудотворним. У 1780 році душпастирював тут о. Лоєцький.
—————
Приход в Звенигородке был основан в 1766 ноду на средства Феликса Солтика, в 1776 году дополнительные средства на его обеспечение выделил король Станислав Август. Тогда же и начали строительство деревянного храму, краеугольный камень которого освятил о. Палуцький. В пользование ксендза отведено казенной земли 30 десятин. В церкви находился образ преподобного Антония Падуанского, признаваемый латинянами чудотворным. В 1780 году душпастырствовал здесь о. Лоецький.

в середині на першому поверсі, це все таже автостанція, тільки в руїні, і зрозуміти що ти знаходишся в церкві неможливо .../
в середине на первом этаже, это всё таже автостанция, только в руине, и понять что ты находишься в церкви невозможно...і тільки піднявшись по побудованим радянщиною сходам на другий поверх, розумієш, ти - в храмі .../
и только поднявшись по построенной советами лестнице на второй этаж, понимаешь, ты - в храме...У 1799 році Соломія Солтик виділила кошти на спорудження на місці дерев'яного нового мурованого храму (у стилі пізнього класицизму із елементами неоготики) та семінарії при ньому. Будівництво, яке велось зусиллями о. Грабовського, затягнулось через недостатність коштів внаслідок смерті фундаторки у 1803 році і завершилось 1808 року, коли церкву було освячено 6 серпня. Спорудили також і семінарію, але її закрила царська влада 1839 року, а в 50-х роках ХХ століття цю будівлю зніс комуністичний режим.
—————
В 1799 году Соломия Солтик выделила средства на строительство на месте деревянного нового каменного храма (в стиле позднего классицизма с элементами неоготики) и семинарии при нем. Строительство, которое велось усилиями о. Грабовского, затянулось из-за недостаточности средств в результате смерти основательницы в 1803 году и завершилось 1808 году, когда церковь был освящен 6 августа. Соорудили также и семинарию, но ее закрыла царская власть в 1839 году, а в 50-х годах ХХ века это здание снес коммунистический режим.

У радянські часи храм закрили. Під час німецької окупації його використовували у якості православної церки, потім - як інтернат для бездомних дітей, на початку 60-х років - як спортзал, а через деякий час відремонтували та перебудували на автостанцію, поділивши будівлю на два поверхи. У 1999 році колишнишню церкву повернули римо-католикам та заново освятили. Церква Преображення Господнього саме найстаріша будівля Звенігородки, але чи має вона статус пам'ятки - невідомо. Місцевих вірян обслуговують дієцезіальні священики з парафії св. Анни у Тальному.
—————
В советские времена храм закрыли. Во время немецкой оккупации его использовали в качестве православной церки, потом - как интернат для бездомных детей, в начале 60-х годов - как спортзал, а через некоторое время отремонтировали и перестроили на автостанцию, поделив здание в два этажа. В 1999 году бывшую церковь вернули римо-католикам и заново освятили. Церковь Преображения Господня именно старое здание Звенигородки, но имеет ли она статус памятки - неизвестно. Местных верующих обслуживают епархиального священники из прихода св. Анны в Тальном.

1892


189x-?


1904


1964


1978


Джерела/Источники:
rkc.in.ua
retroua.com
beket.com.ua


Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архитектурні Пам'ятки . Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Monobank (5375 4141 0020 4055) - получатель Максим Ритус.

Благодарим всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Архитектурные Достопримечательности. Наследие".</span>

Технічний партнер осінньої експедиції 2018 року:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

Висловлюємо подяку Києво-Житомирськой дієцезії Римо-католицької церкви в Україні за часткове фінансування осінньої експедиції

ну как то так =))
Tags: Черкащина, костел, напівруїна, полуруина, храм, церква, церковь
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments