m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Тальне. Римо-католицька церква св. Анни.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Костел Святої Анни знаходиться в місті Тальне Черкаської області. Він був заснований в XVIII-му столітті. Старовинний католицький храм в готичному стилі є однією з головних прикрас невеликого містечка.

Вперше Тальне згадується у 40-х роках XVII століття, проте вважається, що існувало воно ще в княжу добу під назвою Куниль. В документах після 1664 року іменується містом. З 1923 року - районний центр, а 1964 року отримало статус міста.У 1702 році родиною Потоцьких у Тальному було споруджено сучасний мурований храм. Близько 1840 року відбулось його відновлення на гроші нових власників графів Шувалових. У 1910 році на кошти католицької громади і чоловіка Ольги Петрівни Шувалової, князя Олександра Сергійовича Долгорукова провели реставрацію церкви Св. Анни.Княгиня Ольга Петрівна Шувалова, в заміжжі Долгорукова остання господиня Тального


Князь Олександр Сергійович Долгоруков, чоловік Ольги Петрівни Шувалової. Костюмований бал 1903 року.


З інших джерел дізнаємось, що храм побудован у 30-х роках ХІХ століття, хоча багато-хто вважає датою його заснування 1702 рік. Насправді, утверджується, шо ці цифри означають порядковий номер пам’ятки архітектури. А церкву побудували Наришкіни, для привезених із Заходу працівників та місцевих католиків. До цього вони їздили молитися аж у Звенигородку.

Ольга Станіславівна Наришкіна, уроджена графиня Потоцька.


Лев Олександрович Наришкін
захристіє


Храм приймав віруючих до встановлення на Черкащині радянської влади. За радянської влади костел закрили (там був склад, типографія, курятник, а потім - цех по виробництву пам'ятників). Будівля також постраждала під час бойових дій в період Другої світової війни.1992 року повернену святиню реставровано під керівництвом художника Кулагіна. За часів незалежності відновлено зруйновану дзвіницю. 29 липня 2017 року єпископ Віталій Кривицький освятив ікону святої Анни у відбудованому головному вівтарі храму. Тальне обслуговують дієцезіальні священики.

2008


2017Джерела:
rkc.in.ua
ua.discover.net.ua
zruchno.travel
haidamac.org.ua
cherkasy24.info
sergekot.com


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

ну як то так =))
Tags: Черкащина, костел, храм, церква, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments