m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Ружин. Церква Тіла і Крові Господніх.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Вперше Ружин згадується 1071 року в літописах як Скоргородок, який був потім зруйнували монголо-татари. На його місці виник Щербів. У 1399 році його спалив кримський хан Тимур-Кутлук, у 1416 році – золотоординський хан Едигей, а у 1482-му його спалив знову кримський хан – Менглі Гірей. Це майже все що відомо про Щербів.

Після Люблінської унії польський король Стефан Баторій подарував Кирилу Ружинському Щербів, який 1591 року перейменували на Ружин. Відтоді це було рядове польське містечко, хоча й до того воно нічим особливим не вирізнялося серед сотень містечок Наддніпрянщини.
1815 (1817) рік - споруджено сучасну муровану римо-католицьку церкву графом Калиновським (за другими джерелами на кошти дружини графа Челіщева – Емілії Калиновської). За легендою, церква була з'єднана підземним ходом з поміщицької садибою.

З 20-х років ХХ століття по 1990 рік святиня перебувала закритою (знесли купол, зробили у ній в'язницю, а потім будівлю використовували під авторемонтні майстерні).
1999 р. - зруйнованою церквою  почали опікуватися отці пауліни (орден Св. Павла Пуршого Пустельника, Ченстохова).
В залі храму, була велика яма для ремонту автомобілів. На другому поверсі, в приміщенні адміністрації автомайстерні, велась служба.
2000-08 роках -  на кошти родини Жебрівських та інших доброчинці церкву відреставровано.

11 жовтня 2008 року реставрований костел консекрував єпископ Ян Пурвінський.
2010р. - У церкві Тіла і Крові Господніх в Ружині відбулася урочиста меса з нагоди інтронізації Ченстоховської ікони Божої Матері – чудотворної ікони Богородиці. Месу служили ординарій Києво-Житомирської дієцезії єпископ Ян Пурвінський, ординарій Кам’янець-Подільскої дієцезії єпископ Леон Дубравський, настоятель парафії Алойзи Кособуцький та духовенство з Козятина, Мурафи, Андрушівки, Фастова, Броварів.Ченстоховська ікона Божої Матері або Белзька ікона Божої Матері — чудотворна ікона Богородиці, написана, за переказами, євангелістом Лукою в Єрусалимі, в Сіонській світлиці. Одна з найвідоміших і шанованіших святинь Польщі і Центральної Європи. Ікона відома також як «Чорна Мадонна».
Ікона зберігається в монастирі паулінів Ясна Гора, розташованому в польському місті Ченстохова. Саме члени ордену паулінів, до якого належить і настоятель Алойзи, передали у ружинську церкву копію образу. За описами церкви 1911 року, така ікона була вже в місцевій святині. Нині вона розміщена у тому ж місці, де й була попередньо.

Наполеон Орда


1999
Церква відзначила своє 200-річчя. Побудований в стилі класицизму, з колонадою і трикутним фронтоном, нагадує зовнішнім виглядом костел Святого Олександра в Києві. Виділяється на тлі невисокої забудови Ружина. З 1999 року парафію обслуговують оо.-пауліни (орден Братів св. Павла Першого Пустинника). З 2013 року тут працюють черниці із згромадження Матері Божої Неустанної Допомоги.

Погляд на останок


Джерела:
kostel-rozyn.blogspot.com
google.com
rkc.in.ua
zruchno.travel
doroga.ua
ukrainaincognita.com
zhitomir.info
encyclosights.com


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

ну як то так =))
Tags: Житомирщина, костел, храм, церква, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments