m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Ружин. Церква Тіла і Крові Господніх/Наследие. Ружин. Церковь Тела и Крови Господней.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
—————
Поддержите проект своими лайками, распространением и благотворительной денежной поддержкой. Благодарим всех Вас за то, что Вы с нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../
напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...
Вперше Ружин згадується 1071 року в літописах як Скоргородок, який був потім зруйнували монголо-татари. На його місці виник Щербів. У 1399 році його спалив кримський хан Тимур-Кутлук, у 1416 році – золотоординський хан Едигей, а у 1482-му його спалив знову кримський хан – Менглі Гірей. Це майже все що відомо про Щербів.
-----------
Впервые Ружин упоминается 1071 году в летописях как Скоргородок, который был затем разрушили монголо-татары. На его месте возник Щербив. В 1399 году его сжег крымский хан Тимур-Кутлук, в 1416 году - золотоордынский хан Едигей, а в 1482-м его сжег снова крымский хан - Менгли Гирей. Это почти все что известно о Щербове.

Після Люблінської унії польський король Стефан Баторій подарував Кирилу Ружинському Щербів, який 1591 року перейменували на Ружин. Відтоді це було рядове польське містечко, хоча й до того воно нічим особливим не вирізнялося серед сотень містечок Наддніпрянщини.
1815 (1817) рік - споруджено сучасну муровану римо-католицьку церкву графом Калиновським (за другими джерелами на кошти дружини графа Челіщева – Емілії Калиновської). За легендою, церква була з'єднана підземним ходом з поміщицької садибою.
-----------
После Люблинской унии польский король Стефан Баторий подарил Кириллу Ружинском Щербив, который 1591 году переименовали в Ружин. С тех пор это был рядовой польский городок, хотя к тому он ничем особенным не отличалось среди сотен городов Приднепровья.
1815 (1817) год - построена современная каменная римско-католическая церковь графомом Калиновским (за другими источниками на средства жены графа Челищева - Эмилии Калиновской). По легенде, церковь была соединена подземным ходом с помещичьей усадьбой.

З 20-х років ХХ століття по 1990 рік святиня перебувала закритою (знесли купол, зробили у ній в'язницю, а потім будівлю використовували під авторемонтні майстерні).
1999 р. - зруйнованою церквою  почали опікуватися отці пауліни (орден Св. Павла Пуршого Пустельника, Ченстохова).
В залі храму, була велика яма для ремонту автомобілів. На другому поверсі, в приміщенні адміністрації автомайстерні, велась служба.
2000-08 роках -  на кошти родини Жебрівських та інших доброчинці церкву відреставровано.
-----------
С 20-х годов ХХ века по 1990 год святыня находилась закрытой (снесли купол, сделали в ней тюрьму, а затем здание использовали под авторемонтные мастерские).
1999 год - разрушенной церковью начали заниматься отцы паулины (орден Св. Павла Пурша Пустынника, Ченстохова).
В зале храма, была большая яма для ремонта автомобилей. На втором этаже, в помещении администрации автомастерской, велась служба.
2000-08 годах - на средства семьи Жебривских и других благотворители церковь отреставрирована.

11 жовтня 2008 року реставрований костел консекрував єпископ Ян Пурвінський.
2010р. - У церкві Тіла і Крові Господніх в Ружині відбулася урочиста меса з нагоди інтронізації Ченстоховської ікони Божої Матері – чудотворної ікони Богородиці. Месу служили ординарій Києво-Житомирської дієцезії єпископ Ян Пурвінський, ординарій Кам’янець-Подільскої дієцезії єпископ Леон Дубравський, настоятель парафії Алойзи Кособуцький та духовенство з Козятина, Мурафи, Андрушівки, Фастова, Броварів.
-----------
11 октября 2008 года реставрированный костел консекрувал епископ Пурвинский.
2010г. - В церкви Тела и Крови Господних в Ружине состоялась торжественная месса по случаю интронизации Ченстоховской иконы Божией Матери - чудотворной иконы Богородицы. Мессу служили ординарий Киево-Житомирской епархии епископ Пурвинский, ординарий Каменец-Подольской епархии епископ Леон Дубравский, настоятель прихода Алойзи Кособуцкий и духовенство из Козатина, Мурафы, Андрушевки, Фастова, Броваров.Ченстоховська ікона Божої Матері або Белзька ікона Божої Матері — чудотворна ікона Богородиці, написана, за переказами, євангелістом Лукою в Єрусалимі, в Сіонській світлиці. Одна з найвідоміших і шанованіших святинь Польщі і Центральної Європи. Ікона відома також як «Чорна Мадонна».
Ікона зберігається в монастирі паулінів Ясна Гора, розташованому в польському місті Ченстохова. Саме члени ордену паулінів, до якого належить і настоятель Алойзи, передали у ружинську церкву копію образу. За описами церкви 1911 року, така ікона була вже в місцевій святині. Нині вона розміщена у тому ж місці, де й була попередньо.
-----------
Ченстоховская икона Божией Матери или Белзька икона Божией Матери - чудотворная икона Богородицы, написанная, по преданию, евангелистом Лукой в ​​Иерусалиме, в Сионской горнице. Одна из самых известных и уважаемых святынь Польши и Центральной Европы. Икона известна также как «Черная Мадонна».
Икона хранится в монастыре паулинов Ясна Гора, расположенном в польском городе Ченстохова. Именно члены ордена паулинов, к которому принадлежит и настоятель Алойзи, передали в Ружинскую церковь копию образа. По описаниям церкви 1911 года, такая икона была уже в местной святыне. Сейчас она размещена в том же месте, где и была предварительно.

Наполеон Орда


1999
Церква відзначила своє 200-річчя. Побудований в стилі класицизму, з колонадою і трикутним фронтоном, нагадує зовнішнім виглядом костел Святого Олександра в Києві. Виділяється на тлі невисокої забудови Ружина. З 1999 року парафію обслуговують оо.-пауліни (орден Братів св. Павла Першого Пустинника). З 2013 року тут працюють черниці із згромадження Матері Божої Неустанної Допомоги.
-----------
Церковь отметила свое 200-летие. Построеная в стиле классицизма, с колоннадой и треугольным фронтоном, напоминает внешним видом костел Святого Александра в Киеве. Выделяется на фоне невысокой застройки Ружина. С 1999 года приход обслуживают оо.-паулины (орден Братьев св. Павла Первого пустырника). С 2013 года здесь работают монахини из конгрегации Матери Божьей Неустанной Помощи.

Погляд на останок/Взгляд на последок


Джерела/источники:
kostel-rozyn.blogspot.com
google.com
rkc.in.ua
zruchno.travel
doroga.ua
ukrainaincognita.com
zhitomir.info
encyclosights.com


Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архитектурні Пам'ятки . Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Monobank (5375 4141 0020 4055) - получатель Максим Ритус.

Благодарим всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Архитектурные Достопримечательности. Наследие".</span>

Технічний партнер осінньої експедиції 2018 року:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

Висловлюємо подяку Києво-Житомирськой дієцезії Римо-католицької церкви в Україні за часткове фінансування осінньої експедиції

ну как то так =))
Tags: Житомирщина, костел, храм, церква, церковь
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments