m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Миропіль. Церква св. Антонія/Наследие. Мирополь. Церковь св. Антония.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
—————
Поддержите проект своими лайками, распространением и благотворительной денежной поддержкой. Благодарим всех Вас за то, что Вы с нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../
напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...
Колись (з 1609 року) Миропіль входив у склад острозької ординації. З 1753 року містечко і 13 навколишніх сіл дісталися князю Антонію Любомирському. Пізніше власником став Каспер Любомирський, від якого Миропіль успадкувала його дочка Йозефіна, дружина бригадира Адама Валевського.
—————
Когда то (с 1609 года) Мирополь входил в состав Острожской ординации. С 1753 года городок и 13 окружающих сел достались князю Антонию Любомирскому. Позже владельцем стал Каспер Любомирский, от которого Мирополь унаследовала его дочь Йозефина, жена бригадира Адама Валевского.

Невдовзі Валевські продали маєток підляському воєводі Каетану М'ячинському (Kaetan Miaczynski). Від нього Миропіль перейшов до Теодора Козьминського, а там і до Антонія Дзєдушицького (Дідушицького, Antoni Dzieduszycki, 1757-1817). Далі миропільський ключ отримала у спадок його дочка Анна Ростворовська, дружина капітана гвардії наполеонівської армії Миколая Ростворовського.
—————
Вскоре Валевские продали имение подляшскому воеводе Каэтану Мьячинському (Kaetan Miaczynski). От него Мирополь перешел к Теодору Козьминському, а там и к Антонию Дзедушицкому (Дидушицкого, Antoni Dzieduszycki, 1757-1817). Далее Миропольский ключ получила в наследство его дочь Анна Ростворовская, жена капитана гвардии наполеоновской армии Николая Ростворовського.В них теж була дочка, Юстина - у 1846 році вона вийшла заміж за Марьяна Хуттен-Чапського (Marian Hutten-Czapski), маршалка шляхти та відомого іпполога. Чапський мав 7044 десятини землі, на якій вів зразкове господарство, розводив арабських та англійських скакунів, тримав зразкову пасіку з 1000 вуликів.
—————
У них тоже была дочь, Юстина - в 1846 году она вышла замуж за Марьяна Хуттен-Чапского (Marian Hutten-Czapski), маршалка шляхты и известного ипполога. Чапский имел 7044 десятин земли, на которой вел образцовое хозяйство, разводил арабских и английских скакунов, держал образцовую пасеку с 1000 ульев.Так як Чапський сприяв антиросійському повстанню 1863 року, його маєтки були конфісковані, а його самого вислано в Сибір. Родині вдалося втримали лише Миропіль - тому до 1917 р. власниками містечка були сини Хуттен-Чапського: Станіслав (1847-1932) і Миколай (1859-1919). Обидва так і не одружилися, тож рід вигас. В Мирополі мешкав переважно Станіслав Чапський.  
—————
Так как Чапский способствовал антироссийскому восстанию 1863 года, его имения были конфискованы, а его самого выслано в Сибирь. Семье удалось удержали только Мирополь - потому до 1917 года владельцами городка были сыновья Хуттен-Чапского Станислав (1847-1932) и Николай (1859-1919). Оба так и не поженились, и род угас. В Мирополе жил преимущественно Станислав Чапский.Римо-католицьку церква Святого Антонія, зведена в Мирополіу 1820 році. Церкву заклала Анна Ростворовська - і в неї був похований її батько. Напроти стояла православна церква, а далі, аж до горизонту, тягнулися ліси та поля.
—————
Римо-католическую церковь Святого Антония, возведено в Мирополе в 1820 году. Церковь заложила Анна Ростворовськая - в ней был похоронен ее отец. Напротив стояла православная церковь, а дальше, до горизонта, тянулись леса и поля.

Кам'яна церква висотою в два поверхи покрита двосхилим дахом. Головною прикрасою центрального входу служить встановлена над ним фігура святого Антонія. Храм довгий час стояв без діла. Зараз зовні він реконстуйован, що там в середені - невідомо. Місцеві кажуть що всередині автентичного нічого не залишилося, але так як в середину не вдалося потрапити в 4-х (ЧОТИРЬОХ) відвідинах, сказати про це з впевненістю немає можливості ...
——————
Каменный костел высотой в два этажа покрыт двускатной крышей. Главным украшением центрального входа служит установленная над ним фигура святого Антония. Храм долгое время стоял без дела. Сейчас снаружи он реконструирован, что там в середіне - неизвестно. Местные говорят что внутри аутентичного ничего не осталось, но так как в середину не удалось попасть в 4-х (ЧЕТЫРЕХ) посещениях, сказать об этом с увереностью нет возможности...

ще недавно все виглядало так/еще недавно всё выглядело так


Джерела/источники:
https://www.castles.com.ua/miropol.html
http://itinery.com.ua/ru/object/view/kostel-sv-antoniya (автор Andru8713)
http://www.travelua.com.ua/zhitomirshhina/romanivskij/miropil.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Monobank (5375 4141 0020 4055) одержувач - Максим Рітус.

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архитектурні Пам'ятки . Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Monobank (5375 4141 0020 4055) - получатель Максим Ритус.

Благодарим всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Архитектурные Достопримечательности. Наследие".


Технічний партнер осінньої експедиції 2018 року:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

Висловлюємо подяку Києво-Житомирськой дієцезії Римо-католицької церкви в Україні за часткове фінансування осінньої експедиції

ну как то так =))
Tags: Житомирщина, костел, церква, церковь
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments