m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Миропіль. Церква св. Антонія.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Колись (з 1609 року) Миропіль входив у склад острозької ординації. З 1753 року містечко і 13 навколишніх сіл дісталися князю Антонію Любомирському. Пізніше власником став Каспер Любомирський, від якого Миропіль успадкувала його дочка Йозефіна, дружина бригадира Адама Валевського.

Невдовзі Валевські продали маєток підляському воєводі Каетану М'ячинському (Kaetan Miaczynski). Від нього Миропіль перейшов до Теодора Козьминського, а там і до Антонія Дзєдушицького (Дідушицького, Antoni Dzieduszycki, 1757-1817). Далі миропільський ключ отримала у спадок його дочка Анна Ростворовська, дружина капітана гвардії наполеонівської армії Миколая Ростворовського.В них теж була дочка, Юстина - у 1846 році вона вийшла заміж за Марьяна Хуттен-Чапського (Marian Hutten-Czapski), маршалка шляхти та відомого іпполога. Чапський мав 7044 десятини землі, на якій вів зразкове господарство, розводив арабських та англійських скакунів, тримав зразкову пасіку з 1000 вуликів.Так як Чапський сприяв антиросійському повстанню 1863 року, його маєтки були конфісковані, а його самого вислано в Сибір. Родині вдалося втримали лише Миропіль - тому до 1917 р. власниками містечка були сини Хуттен-Чапського: Станіслав (1847-1932) і Миколай (1859-1919). Обидва так і не одружилися, тож рід вигас. В Мирополі мешкав переважно Станіслав Чапський.  Римо-католицьку церква Святого Антонія, зведена в Мирополіу 1820 році. Церкву заклала Анна Ростворовська - і в неї був похований її батько. Напроти стояла православна церква, а далі, аж до горизонту, тягнулися ліси та поля.

Кам'яна церква висотою в два поверхи покрита двосхилим дахом. Головною прикрасою центрального входу служить встановлена над ним фігура святого Антонія. Храм довгий час стояв без діла. Зараз зовні він реконстуйован, що там в середені - невідомо. Місцеві кажуть що всередині автентичного нічого не залишилося, але так як в середину не вдалося потрапити в 4-х (ЧОТИРЬОХ) відвідинах, сказати про це з впевненістю немає можливості ...

ще недавно все виглядало так


Джерела:
https://www.castles.com.ua/miropol.html
http://itinery.com.ua/ru/object/view/kostel-sv-antoniya (автор Andru8713)
http://www.travelua.com.ua/zhitomirshhina/romanivskij/miropil.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

ну як то так =))
Tags: Житомирщина, костел, церква, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments