m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Криворівня. Храм Різдва Пресвятої Богородиці/Наследие. Криворовня. Церковь. 2016.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
—————
Поддержите проект своими лайками, распространением и благотворительной денежной поддержкой. Благодарим всех Вас за то, что Вы с нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../
напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...
Перша церква в цьому селі збудована ще на початку XVIII ст. (за іншими даними перша церква зведена в 1660-х роках в присілку Заріччя). Всього через пів століття коштом громади постала нова церква з дерева. З датуванням храму проблеми: в каталозі В. Слободяна вказано 1818 р., така ж дата в книзі "Церкви прикарпатського краю" Романа Процака (там також є інформація про першу згадку під 1775 р.).  
—————
Первая церковь в этом селе построена еще в начале XVIII в. (По другим данным первая церковь возведена в 1660-х годах в поселке Заречье). Всего через полвека на средства общины появилась новая церковь из дерева. С датировкой храма проблемы: в каталоге В. Слободяна указано 1818 год, такая же дата в книге "Церкви края Прикарпатья" Романа Процака (там также есть информация о первом упоминании в 1775 году).Вікіпедія подає церкву 1719 роком, нарешті, дерев'яна табличка на дерев'яній же брамі до церкви також пише щось про 1719 рік. Таблиця на в'їзді в село повідомляє теж про 1719 рік., а 1818 роком датує стару дерев'яну дзвіницю. Вибирайте на свій смак і розсуд. Хоча дата на брамі застара, ймовірно, це дата першої письмової згадки про храм на цьому місці.
—————
Википедия подает церковь 1719 годом, наконец, деревянная табличка на деревянних же воротах в церковь также пишет что-то о 1719 годе. Таблица на въезде в село сообщает тоже о 1719годе, а в 1818 годом датирует старую деревянную колокольню. Выбирайте на свой вкус и усмотрение. Хотя дата на воротах старая, вероятно, это дата первого письменного упоминания о храме на этом месте.

Розмальована в інтер'єрі у 1868 році. В радянський час церква постійно чинна. Біля неї кінорежисер Сергій Параджанов проводив натурні зйомки культового фільму "Тіні забутих предків". Розписи оновлені всередині церкви в 1963 році. Перекрита бляхою в 1972 році. В 2011 році церкві зовні повернули оригінальний вигляд, але залишили ґанки, добудовані у 1970-х роках. В інтер'єрі оновлена в 2016 році.
—————
Разрисованная в интерьере в 1868 году. В советское время церковь постоянно действующая. Рядом с ней кинорежиссер Сергей Параджанов проводил натурные съемки культового фильма "Тени забытых предков". Росписи обновленны внутри церкви в 1963 году. Перекрыта бляхой в 1972 году. В 2011 году церкви снаружи вернули оригинальный вид, но оставили крыльца, достроены в 1970-х годах. В интерьере обновлена в 2016 году.На стіні церкви пам'ятна таблиця о. Олексію Волянському (1862-1947), пароху Криворівні з 1893 по 1923 рік. Інша таблиця сповіщає, що на початку 1960-х років на парафії цього села звершував своє перше священне служіння о. Василь Романюк - майбутній патріарх Володимир. Ще одна таблиця встановлена у 2000 році з нагоди 100 ліття від від пастирського візиту на Гуцульщину митрополита Андрея Шептицького. Церква має статус пам'ятки архітектури національного значення (охоронний № 1149-Н).
—————
На стене церкви памятная таблица о. Алексей Волянского (1862-1947), настоятеля в Криворивне с 1893 по 1923 год. Другая таблица сообщает, что в начале 1960-х годов в приходе этого села совершал свое первое священное служение о. Василий Романюк - будущий патриарх Владимир. Еще одна таблица установлена в 2000 году по случаю 100 летия от пастырского визита на Гуцульщину митрополита Андрея Шептицкого. Церковь имеет статус памятника архитектуры национального значения (охранный № 1149-Н).

Церква розташована майже посеред Криворівні, з півночі від головної дороги, на схилі. Найдавніша за віком серед збережених у Верховинському районі, а також єдина, дахи і стіни якої повністю під деревом. Один верх, короткі бічні рамена нави, два ганки з півдня від нави і з заходу від бабинця, рівноширока захристія зі сходу від вівтаря. На прицерковній території збереглася стара дерев'яна двоярусна дзвіниця, дахи якої покриті ґонтами. Проте громада використовує нову дзвіницю з п'ятьма дзвонами.
—————
Церковь расположена почти посреди Криворивни, с севера от главной дороги, на склоне. Давнейшая по возрасту среди сохранившихся в Верховинском районе, а также единственная, крыши и стены которой полностью под деревом. Один верх, короткие боковые мышцы нави, два крыльца с юга от нави и с запада от притвора, равноширокое Захристие с востока от алтаря. На пріцерковной территории сохранилась старая деревянная двухъярусная колокольня, крыша которой покрыта гонтами. Однако община использует новую колокольню с пятью колоколами.Архівні фото/Архивные фото
план церкви


погляд на останок/взгляд на последокДжерела/источники:
http://decerkva.org.ua/fra/kryvorivnia.html
https://www.castles.com.ua/kryvorivnia.html
https://io.ua/15827524
https://anderver.livejournal.com/178267.html
https://www.pslava.info/KryvorivnjaS_CerkRizdvaBogorodyci,198514.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Monobank (5375 4141 0020 4055) одержувач - Максим Рітус.

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архитектурні Пам'ятки . Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Monobank (5375 4141 0020 4055) - получатель Максим Ритус.

Благодарим всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Архитектурные Достопримечательности. Наследие".

ну как то так =))
Tags: Івано-Франківщина, Ивано-франковщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, деревяная колокольня, деревяная церковь
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments