m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Урмань. Церква Свв. Апостолів Петра і Павла/Наследие. Урмань. Петропавловская церковь.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
—————
Поддержите проект своими лайками, распространением и благотворительной денежной поддержкой. Благодарим всех Вас за то, что Вы с нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../
напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...

Дата "1688", яку вирізьбили на надпоріжнику дверей(?), вказує на рік будівництва деревяної церкви. Виявляється, вона - не місцева, адже в 1777 році розібрану будівлю купили в одному з сіл, яке сьогодні розташоване на території Івано-Франківської області, перевезли дерево до Урмані і зібрали на схилі над селом.
----------
Дата "1688", которую вырезали на надпорогом дверей (?), указывает на год строительства деревянной церкви. Оказывается, она - не местная, ведь в 1777 году разобранное здание купили в одном из сел, которое сегодня находится на территории Ивано-Франковской области, перевезли дерево в Урмань и собрали на склоне над деревней.Церкву відремонтували в кінці ХІХ ст. - тоді з північного боку вівтаря добудували ризницю. Святиня була філіальною до парафіяльної в селі Дрищів (сьогодні - с. Надрічне, Бережанського району).
-----------
Церковь отремонтировали в конце XIX в. - тогда с северной стороны алтаря достроили ризницу. Святыня была филиальной к приходской в селе Дрыщив (сегодня - с. Надречное, Бережанского района).

Проходив час і в 1930-х роках громада Урмані зрозуміла, що потрібно будувати нову муровану церкву. Священик Степан Городецький ідею підтримав. Стару, деревяну церкву акуратно переміщають в сторону, а на її місці починають заливати фундамент.
-----------
Проходило время и в 1930-х годах община Урмани поняла, что нужно строить новую каменную церковь. Священник Степан Городецкий идею поддержал. Старую, деревянную церковь аккуратно перемещают в сторону, а на ее месте начинают заливать фундамент.

Надворі тривожний 1939 рік. Фундамент церкви посвятили, але далі працювати не дала друга світова війна. Щойно в кінці 1980-х рр. селяни взялися продовжувати будувати новий храм, який закінчили в 1992 році.
-----------
На дворе тревожный 1939 год. Фундамент церкви посвятили, но дальше работать не дала вторая мировая война. Только в конце 1980-х гг. селяне взялись продолжать строить новый храм, который закончили в 1992 году.

Після його посвяти греко-католицькою громадою, стара церква, яку в радянський час записали до пам'яток архітектури національного значення, людям стала не потрібна.
-----------
После его освящения греко-католической общиной, старая церковь, которую в советское время записали в памятки архитектуры национального значения, стала людям не нужна.А цікаві туристи такі церкви, де немає сучасної дзеркальної бляхи або "вічного" пластику", тільки шукають. Бо, не часто сьогодні побачите на стінах церкви зеленого кольору гонти, а на верху над навою - оригінальний двоярусний ліхтар. Є біля церкви деревяна дзвіниця, а на північ простягається цвинтар. Дерев'яний храм (охоронний номер 1560/1) і дзвіниця (охоронний номер 1560/2) є пам'ятками архітектури національного значення.
-----------
А любопытные туристы такие церкви, где нет современной зеркальной жести или "вечного" пластика ", только и ищут. Ибо не часто сегодня увидите на стенах церкви зеленого цвета гонты, а наверху над навой - оригинальный двухъярусный фонарь. Есть у церкви деревянная колокольня , а на север простирается кладбище. Деревянный храм (охранный номер 1560/1) и колокольня (охранный номер 1560/2) являются памятниками архитектуры национального значения.

початок ХХ століття. Фото з www.personal.ceu.hu


Вигляд церкви у 1960-х роках. Фото з www.alyoshin.ru
Джерело: http://decerkva.org.ua/ter/urman.html

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Monobank (5375 4141 0020 4055) одержувач - Максим Рітус.

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архитектурні Пам'ятки . Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Monobank (5375 4141 0020 4055) - получатель Максим Ритус.

Благодарим всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Архитектурные Достопримечательности. Наследие".


Технічний партнер весняної експедиції 2018 року:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

ну как то так =))
Tags: Тернопольщина, Тернопілля, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, деревянная архитектура, деревянная звонница, деревянная церковь
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments