m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Лукавець. Церква Покрова Пр. Богородиці.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Згідно місцевих переказів у церкві молився Богдан Хмельницький, який проїжджав через село у 1600-х рр. Очевидно, мова про попередницю існуючої церкви. Теперішня церква збудована у 1740 році. Відновлена в 1879 році.Стіни надопасання покриті бляхою у 1979 році. Церква була дочірньою до парафіяльної в сусідньому селі Батьків. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква в користуванні громад УГКЦ і УПЦ КП(?).Розташована в 41(49) км від Бродів, у північній частині села, при дорозі, біля цвинтара. Будівля тризрубна, одноверха з соснового дерева на дубових підвалинах.Складається з квадратної ширшої нави та прямокутних вужчих бабинця і вівтаря з ризницею з півночі. Церкву оточує опасання, оперте на стовпи з підкосами. Зруб підопасання відкритий.Стіни надопасання оббиті бляхою у 1979 р. (напис на південному причілку входу в бабинець, окрім якого існує і західний вхід). Нава завершена пірамідальним наметовим дахом з одним заломом, увінчана маківкою.Іконостас чотириярусний з 1991 р. Його різьбив Петро Дуб'янський зі села Стибирівка. На захід від церкви знаходиться дерев'яна двоярусна дзвіниця з чотирма дзвонами, накрита наметовим дахом. Перший ярус зрубний, другий стовповий.Рисунок і план церкви. Автор Карл Раабенгофер, 25 вересня 1916 р., з www.zbruc.euЯкщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Львовщина, Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, деревянная архитектура, деревянная звонница, деревянная церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments