m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Літовище. Церква Св. Юрия.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Про попередницю нинішньої церкви документально встановлено тільки те, що в 1735 р. вона отримала привілей від дідича Якова Людвіка Собєського. Дати побудови і обнови існуючої церкви зазначені на дощечці на причілку бабинця: "1784 - 1989".Є ще напис на хорах: "Сей храм Божій созданъ 1784 р.". Будівничими були майстри з Маркополя. До 1939 р. покровителем церкви був Іван Цєнський, землевласник з села Вікно, біля містечка Городенки. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована в 30(23) км вид Бродів, біля центру села, на північ від новозбудованого мурованого храму, оточена цвинтарем. Збудована зі соснових брусів на дубових підвалинах на мурованому фундаменті з каменю. Тризрубна одноверха будівля.Складається з квадратової в плані нави до якої зі сходу прилягає вужчий вівтар, а від заходу - вужчий бабинець з прибудованим рівношироким присінком. Церкву оточує піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів.Стіни підопасання з відкритих брусів зрубу, надопасання - вертикально шальовані дошками і лиштвами. У стінах можна побачити чимало отворів від куль. Наву вінчає низький світловий восьмерик, вкритий шоломовою банею зі сліпим ліхтарем і маківкою.Дахи і баня покриті бляхою у 1987 р. (до того під бляхою було лише піддашшя, а решта була покрита гонтами). На південний захід від церкви збереглася дерев'яна двоярусна дзвіниця накрита наметовим дахом.Джерело:
http://decerkva.org.ua/litovysche.html

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Львовщина, Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, деревянная архитектура, деревянная звонница, деревянная церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments