m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Літовище. Церква Св. Юрія/Наследие. Летовище. Церковь Св. Юрия.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
—————
Поддержите проект своими лайками, распространением и благотворительной денежной поддержкой. Благодарим всех Вас за то, что Вы с нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../
напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...


Увага! Інформація про ОСІННЮ ЕКСПЕДИЦІЮПро попередницю нинішньої церкви документально встановлено тільки те, що в 1735 р. вона отримала привілей від дідича Якова Людвіка Собєського. Дати побудови і обнови існуючої церкви зазначені на дощечці на причілку бабинця: "1784 - 1989".
----------
О предшественнице нынешней церкви документально установлено только то, что в 1735 г. она получила привилегию от помещика Якова Людвика Собеского. Даты построения и обновы существующей церкви указаны на дощечке на боковой стене притвора: "1784 - 1989".Є ще напис на хорах: "Сей храм Божій созданъ 1784 р.". Будівничими були майстри з Маркополя. До 1939 р. покровителем церкви був Іван Цєнський, землевласник з села Вікно, біля містечка Городенки. Церква в користуванні громади УГКЦ.
----------
Есть еще надпись на хорах: "Сей храм Божьей созданъ 1784 г.". Строителями были мастера из Маркополя. До 1939 г. покровителем церкви был Иван Ценський, землевладелец из села Окно, у городка Городенки. Церковь в пользовании общины УГКЦ.

Розташована в 30(23) км вид Бродів, біля центру села, на північ від новозбудованого мурованого храму, оточена цвинтарем. Збудована зі соснових брусів на дубових підвалинах на мурованому фундаменті з каменю. Тризрубна одноверха будівля.
----------
Расположена в 30(23) км вид Бродов, возле центра села, к северу от нового каменного храма, окружена кладбищем. Построена из сосновых брусьев на дубовых основаниях на каменном фундаменте. Трехсрубна одноэтажная постройка.Складається з квадратової в плані нави до якої зі сходу прилягає вужчий вівтар, а від заходу - вужчий бабинець з прибудованим рівношироким присінком. Церкву оточує піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів.
----------
Состоит из квадратных в плане нефа к которому с востока примыкает узкий алтарь, а с запада - узкий бабінец с пристроенным равношироким преддверии. Церковь окружает поддашье, опирающееся на выпусти венцов срубов.Стіни підопасання з відкритих брусів зрубу, надопасання - вертикально шальовані дошками і лиштвами. У стінах можна побачити чимало отворів від куль. Наву вінчає низький світловий восьмерик, вкритий шоломовою банею зі сліпим ліхтарем і маківкою.
----------
Стены подопасанія из открытых брусьев сруба, надопасания - вертикально шалёваны досками и наличниками. В стенах можно увидеть немало отверстий от пуль. Неф венчает низкий световой восьмерик, покрытый шлемовидным куполом со слепым фонарем и куполом.Дахи і баня покриті бляхою у 1987 р. (до того під бляхою було лише піддашшя, а решта була покрита гонтами). На південний захід від церкви збереглася дерев'яна двоярусна дзвіниця накрита наметовим дахом.
----------
Крыши и баня покрыты жестью в 1987 г. (до того под бляхой было только крыльцо, а остальное было покрыто гонтом). К юго-западу от церкви сохранилась деревянная двухъярусная колокольня накрыта палаточной крышей.Джерело:
http://decerkva.org.ua/litovysche.html

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Monobank (5375 4141 0020 4055) одержувач - Максим Рітус.

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архитектурні Пам'ятки . Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Monobank (5375 4141 0020 4055) - получатель Максим Ритус.

Благодарим всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Архитектурные Достопримечательности. Наследие".


Технічний партнер весняної експедиції 2018 року:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

ну как то так =))
Tags: Львовщина, Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, деревянная архитектура, деревянная звонница, деревянная церковь
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments