m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Бережани. Замок Сенявських. Церква Святої Трійці. Частина 4.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

Частина 1
Частина 2
Частина 31554 рік. У цей період завершується будівництво замкової церкви Святої Трійці, який звели в південно-західному кутку замкового двору. Спочатку церква була однонавовим спорудженням з граненим пресвітером і квадратним в плані прітвором.Счітается, що об'ємно-просторова структура храму була навіяна італійськими купольними усипальницями 16 - 17 століть. Неф перекритий хрестовим склепінням, притвор - напівциркульним з розпалубками, пресвитерий - напівциркульним з розпалубками і четвертьсферіческим склепіннями з трьома распалубками. Головний фасад нефа поєднує риси ренесансу і бароко - плоськорельефний ренесансний портал виділено розірваним сегментним сандрика, а ренесансна композиція вікон доповнена бароковими овальними нішами.

1619 - 1624 роки. Після смерті власника замку Адама Ієроніма Сенявського (1576 - 1616) його дружина Катерина фінансує будівництво бічної (західної) каплиці церкви, в яку згодом були поміщені розкішні саркофаги Адама Ієроніма і його синів. Побудована каплиця не мала архітектурного декору, її фасад прорізав великий люнет. Вхід до каплиці з нефа оформлений білокам'яним різьбленням геометричній композиції з орнаментом-плетінкою і великими розетками в кесонах арки. Цю каплицю пізніше (в 1627 - 1628 роках) багато декорують.

ходімо дивитися всередині
за будівельними лісами, що заполонили весь обсяг церкви і каплиць, фактично мало що видно, але ми спробуємо Вам показати те, що побачили


сказати що тут страшно - це нічого не сказати, далі за нас будуть говорити фотографії ...


товщина стін церкви вражає, але якщо враховувати часи її побудови, то швидше за все нічого дивного
1630-і роки. До замковой церкви прибудували східну каплицю. Таким чином, остаточно сформувався загальний зовнішній вигляд храму - центральний неф і дві бічні каплиці. Варто відзначити, що деякі дослідники датують східну каплицю кінцем 17 - початком 18 століття. Фасади нефа церкви і його східній каплиці були об'єднані загальним архітектурним декором в стилі бароко, що складається з пілястр коринфського ордера і раскрепованного антаблемента. Купола обох каплиць були висвітлені широкими, круглими в підставі ліхтарями, які сприяли перспективному розкриттю висотного простору.
1878 - 1880 роки. З ініціативи Станіслава Потоцького в замку проводилися ремонтно-реставраційні роботи, які в основному торкнулися церкви. Реставрація обійшлася в 12 000 злотих.

хоча і за дерев'яними гратами, але все одно, як у в'язниці ... строк, який не виправляє, а вбиває ...
2005 рік. Бережанському замку було виділено 250 000 грн. 30 000 грн. було витрачено на створення проекту першочергових протиаварійних робіт, які необхідно було провести в західній вежі і західному крилі замкового комплексу. Частина грошей, що залишилася пішла на проведення інших робіт, зокрема, в центрі уваги перебував церква Святої Трійці, яку укріпили тимчасовими протиаварійними кріпленнями. Цікаве питання, чи були (реставраторами?) якісно відфотографовани внутрішні межі церкви і каплиць в їхньому стані на тій годину?2006 рiк. Велися роботи і в церкві - в східній каплиці були встановлені протиаварійні кріплення, у головного нефа і куполів храму з'явилися тимчасові покрівлі. Проведені роботи в храмі оцінені в 291 000 грн. Всього на ліквідацію аварійного стану замка і супутніх робіт було витрачено 708 000 грн. Паралельно велися археологічні, геодезичні та гідрологічні дослідження на території замку.2007 рік. Працівники ЗАТ «Львівреставрація» почали роботи по реставрації куполів і ліхтарів Троїцької церкви. Загальний обсяг майбутніх робіт був оцінений в 1 449 186 грн., з цієї суми в 2007 році було зроблено робіт на 653 000 грн.
2008 рік. Завершено роботи по реставрації куполів і ліхтарів церкви, але перекриття нефа все ще залишалися проблемною зоною церкви.
2009 рік. Після початку фінансової кризи різко скоротилося фінансування ремонтно-реставраційних робіт в замку. Документація на створення даху над навою церкви так і не була завершена.
Замкова церква-усипальниця належить до числа видатних пам'яток в стилі ренесансу на території України.

Європа, кажете ... Європа про подібний вандалізм, вже дано забула ... А як же тут було колись? А ось так...

Початок тут
Частина 1
Частина 2
Частина 3
Частина 5

Джерела:
zamki-kreposti.com.ua
chtyvo.org.ua
tenews.org.ua
bbc.com
polona.pl
nac.gov.pl


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Тернопольщина, Тернопілля, взгляд с земли, замок, музей, погляд з землі, руины, руїни, церква, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments