m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Довге. Дерев’яна церква Івана Богослова/Наследие. Долгое. Церковь Ивана Богослова.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
—————
Поддержите проект своими лайками, распространением и благотворительной денежной поддержкой. Благодарим всех Вас за то, что Вы с нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../
напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...
На пагорбі, в центрі села Довге, Теребовлянського району Тернопільскої області, стоїть дерев’яна церква Івана Богослова. Побудована церква в 1704 році. За іншими даними це - 1793 рік. Не зважаючи на деяку своєрідність архітектури храму, в будові можна розпізнати класичну схему українських дерев’яних храмів подільської школи.
----------
На холме, в центре села Долгое, Теребовлянского района Тернопольской области, стоит деревянная церковь Иоанна Богослова. Построена церковь в 1704 году. По другим данным это - 1793 год. Несмотря на некоторое своеобразие архитектуры храма, в строении можно распознать классическую схему украинских деревянных храмов подольской школы.

Бабинець, де розміщений вхід в храм (з західного сторони) увінчаний невеликим куполом. Нава – більшого розміру, з напівкруглими вікнами, також увінчана невеликим куполом. За наваю знаходиться вівтар, який вінчає хрест. До вівтаря примикає ще один зруб з найбільшим куполом, до якого примикає з правої сторони ще одна прибудова, зведена недавно. Піддашшя немає.
----------
Бабинец, где расположен вход в храм (с западной стороны) увенчанный небольшим куполом. Нава - большего размера, с полукруглыми окнами, также увенчанная небольшим куполом. За навою находится алтарь, который венчает крест. К алтарю примыкает еще один сруб с наибольшим куполом, к которому примыкает с правой стороны еще одна пристройка, возведенная недавно. Навеса нет.Це не класична тридільна церква, але основні традиції дерев’яної української церкви витримані.
Коло храму розміщене старовинне, доглянуте кладовище, з могилами з 1800 років. На хрестах чітко збереглися написи.
----------
Это не классическая трехдольная церковь, но основные традиции деревянной украинской церкви выдержаны.
Вокруг храма расположено старинное, ухоженное кладбище, с могилами с 1800 годов. На крестах четко сохранились надписи.Дзвіниця мурована двоярусна, стоїть ліворуч від входу на прицерковну територію. У дзвіниці висить щонайменше один старий дзвін. Біля церкви можна було побачити кам'яну плиту, на якій з нагоди 300-ліття церкви (святкували у 2004 р.) викарбували прізвища дев'яти священиків і одинадцяти сотрудників, що служили в цій церкві.
----------
Колокольня каменная двухъярусная, стоит слева от входа на прицерковную территорию. В колокольне висит минимум один старый колокол. У церкви можно было увидеть каменную плиту, на которой по случаю 300-летия церкви (праздновали в 2004 г..) отчеканили фамилии девяти священников и одиннадцати сотрудников, служивших в этой церкви.Поблизу споруджена нова церква і стара , як це в нас заведено стає складом інструментів та іншого на данний момент не потрібного інвентора. Проводять ще в неї служби - не відомо. Скоріше за все, тільки на пару свят…
-----------
Вблизи построена новая церковь и старая, как это у нас принято становится складом инструментов и другого на данный момент не нужного инвентаря. Проводят ли в ней еще службы - не известно. Скорее всего, только на пару праздников ...
Джерела/источники:
http://irp.te.ua/dovge-derev-hram/
http://decerkva.org.ua/ter/dovhe.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Monobank (5375 4141 0020 4055) одержувач - Максим Рітус.

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архитектурні Пам'ятки . Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Monobank (5375 4141 0020 4055) - получатель Максим Ритус.

Благодарим всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Архитектурные Достопримечательности. Наследие".


Технічний партнер весняної експедиції 2018 року:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

ну как то так =))
Tags: Тернопольщина, Тернопілля, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква, деревяная церковь
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments