m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Довге. Дерев’яна церква Івана Богослова.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...На пагорбі, в центрі села Довге, Теребовлянського району Тернопільскої області, стоїть дерев’яна церква Івана Богослова. Побудована церква в 1704 році. За іншими даними це - 1793 рік. Не зважаючи на деяку своєрідність архітектури храму, в будові можна розпізнати класичну схему українських дерев’яних храмів подільської школи.

Бабинець, де розміщений вхід в храм (з західного сторони) увінчаний невеликим куполом. Нава – більшого розміру, з напівкруглими вікнами, також увінчана невеликим куполом. За наваю знаходиться вівтар, який вінчає хрест. До вівтаря примикає ще один зруб з найбільшим куполом, до якого примикає з правої сторони ще одна прибудова, зведена недавно. Піддашшя немає.Це не класична тридільна церква, але основні традиції дерев’яної української церкви витримані.
Коло храму розміщене старовинне, доглянуте кладовище, з могилами з 1800 років. На хрестах чітко збереглися написи.Дзвіниця мурована двоярусна, стоїть ліворуч від входу на прицерковну територію. У дзвіниці висить щонайменше один старий дзвін. Біля церкви можна було побачити кам'яну плиту, на якій з нагоди 300-ліття церкви (святкували у 2004 р.) викарбували прізвища дев'яти священиків і одинадцяти сотрудників, що служили в цій церкві.Поблизу споруджена нова церква і стара , як це в нас заведено стає складом інструментів та іншого на данний момент не потрібного інвентора. Проводять ще в неї служби - не відомо. Скоріше за все, тільки на пару свят…
Джерела:
http://irp.te.ua/dovge-derev-hram/
http://decerkva.org.ua/ter/dovhe.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Тернопольщина, Тернопілля, дерев'яна архітектура, дерев'яна церква, деревяная церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments