m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Вікторів. Церква Св. Миколи.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...До другої світової війни в селі Вікторів існували дві деревяні церкви: горішня парафіяльна церква Собору Пр. Богородиці 1839 р. (зруйнована в 1965 р., відбудована в 1994 р. на тому ж місці як церква Покрова Пр. Богородиці (УГКЦ) і долішня філіальна церква Св. Миколи з 1883 р. Вона збереглася на горі північної околиці села, на місці, де колись був розташований Миколаївський монастир. В 2013 р. святкували 130-ліття церкви. Її використовує громада УАПЦ.

Розташована посеред цвинтара на пологому схилі. Тризрубна одноверха будівля, в якої квадратова в плані нава незначно ширша від квадратових бабинця і вівтаря. При бабинці немає присінку, а до вівтаря зі сходу прибудована рівноширока захристія.

До церкви ведуть два входи - від заходу до бабинця і з півдня до нави. Будівлю оточує широке піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів. Під опасанням стіни шальовані вертикально дошками і лиштвами, над опасанням по останньому ремонті після 1991 року оббили пластиком. Зараз можна спостерігати оборотню дію - пластик прибирають і замість нього кріплять дерев'яну вагонку.Наву завершує четверик з одним заломом, на який посаджений світловий восьмерик, вкритий шоломовим верхом з ліхтарем і маківкою на вершині. Маленькі грушасті маківки вінчають гребені трисхилого даху бабинця і двосхилого причілкового вівтаря.В інтер'єрі церкви розписи виконав Корнило Устиянович. На південний захід від церкви, біля старого дуба, збереглася деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом. На південний схід від храму громада збудувала нову муровану високу триярусну дзвіницю. На церковному подвір'ї росте 700-річний дуб. Так як в середину попасти не вдалось, додаем фотографії з сайту церкви.Церква можна сказати прогресивна. З сайту церкви: ...Якщо ви не можете прийти в храм з певних причин (хворі, подорожуєте, сімейні обставини, службові проблеми), але бажаєте помолитися за себе і своїх близьких, на нашому сайті ви можете подати церковні записки на молитву онлайн..., а також: ...якщо ви бажаєте внести пожертву за подану записку чи внести пожертву на храм ви зможете це зробити натиснувши кнопку "пожертва" яка знаходиться в низу даної сторінки, пожертву можна внести за наявності у вас будь якої банківської картки... ХХІ сторіччя.

трошкі старих фото з сайту церквиДжерела:
http://decerkva.org.ua/fra/viktoriv.html
http://www.derev.org.ua/ivfrank/viktoriv.htm
www.orthodox-viktoriv.if.ua


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


ну як то так =))
Tags: Івано-Франківщина, Ивано-франковщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, деревянная архитектура, деревянная звонница, деревянная церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments