m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Вікторів. Церква Св. Миколи/Наследие. Викторов. Церковь Св. Николая.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
—————
Поддержите проект своими лайками, распространением и благотворительной денежной поддержкой. Благодарим всех Вас за то, что Вы с нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../
напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...
До другої світової війни в селі Вікторів існували дві деревяні церкви: горішня парафіяльна церква Собору Пр. Богородиці 1839 р. (зруйнована в 1965 р., відбудована в 1994 р. на тому ж місці як церква Покрова Пр. Богородиці (УГКЦ) і долішня філіальна церква Св. Миколи з 1883 р. Вона збереглася на горі північної околиці села, на місці, де колись був розташований Миколаївський монастир. В 2013 р. святкували 130-ліття церкви. Її використовує громада УАПЦ.
----------
До второй мировой войны в селе Викторов существовали две деревянные церкви: верхняя приходская церковь Собора Пр. Богородицы 1839 года (разрушена в 1965 г., восстановлена в 1994 г. на том же месте как церковь Покрова Пр. Богородицы (УГКЦ) и нижняя филиальная церковь Св. Николая с 1883 г. Она сохранилась на горе северной окраины села, на месте , где когда-то располагался Николаевский монастырь. В 2013 году праздновали 130-летие церкви. Ее использует община УАПЦ.

Розташована посеред цвинтара на пологому схилі. Тризрубна одноверха будівля, в якої квадратова в плані нава незначно ширша від квадратових бабинця і вівтаря. При бабинці немає присінку, а до вівтаря зі сходу прибудована рівноширока захристія.
-----------
Расположена посреди кладбища на пологом склоне. Трехрубная одноэтажная постройка, в которой квадратный в плане неф незначительно шире квадратных притвора и алтаря. При притворе нет преддверия, а к алтарю с востока пристроено равноширокое Захристие.

До церкви ведуть два входи - від заходу до бабинця і з півдня до нави. Будівлю оточує широке піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів. Під опасанням стіни шальовані вертикально дошками і лиштвами, над опасанням по останньому ремонті після 1991 року оббили пластиком. Зараз можна спостерігати оборотню дію - пластик прибирають і замість нього кріплять дерев'яну вагонку.
-----------
В церковь ведут два входа - от запада к бабинцу и с юга к нефу. Здание окружает широкое крыльцо, опирающееся на выпуски венцов срубов. Под опасением стены шалёваны вертикально досками и наличниками, над опасением при последнему ремонте после 1991 года стены обили пластиком. Сейчас можно наблюдать обратно действие - пластик убирают и вместо него крепят деревянную вагонку.Наву завершує четверик з одним заломом, на який посаджений світловий восьмерик, вкритий шоломовим верхом з ліхтарем і маківкою на вершині. Маленькі грушасті маківки вінчають гребені трисхилого даху бабинця і двосхилого причілкового вівтаря.
-----------
Неф завершает четверик с одним заломом, на который посажен световой восьмерик, покрытый шлемовым верхом с фонарем и куполом на вершине. Маленькие грушастые макушки венчают гребни трехскатной крыши бабинца и двускатной бокового алтаря.В інтер'єрі церкви розписи виконав Корнило Устиянович. На південний захід від церкви, біля старого дуба, збереглася деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом. На південний схід від храму громада збудувала нову муровану високу триярусну дзвіницю. На церковному подвір'ї росте 700-річний дуб. Так як в середину попасти не вдалось, додаем фотографії з сайту церкви.
-----------
В интерьере церкви росписи выполнил Корнило Устиянович. К юго-западу от церкви, возле старого дуба, сохранилась деревянная квадратная в плане двухъярусная колокольня, покрытая пирамидальной крышей. К юго-востоку от храма община построила новую каменную высокую трехъярусную колокольню. На церковном дворе растет 700-летний дуб. Так как внутрь попасть не удалось, добавляем фотографии с сайта церкви.Церква можна сказати прогресивна. З сайту церкви: ...Якщо ви не можете прийти в храм з певних причин (хворі, подорожуєте, сімейні обставини, службові проблеми), але бажаєте помолитися за себе і своїх близьких, на нашому сайті ви можете подати церковні записки на молитву онлайн..., а також: ...якщо ви бажаєте внести пожертву за подану записку чи внести пожертву на храм ви зможете це зробити натиснувши кнопку "пожертва" яка знаходиться в низу даної сторінки, пожертву можна внести за наявності у вас будь якої банківської картки... ХХІ сторіччя.

трошкі старих фото з сайту церкви/немного старых фото с сайта церквиДжерела/источники:
http://decerkva.org.ua/fra/viktoriv.html
http://www.derev.org.ua/ivfrank/viktoriv.htm
www.orthodox-viktoriv.if.ua


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Monobank (5375 4141 0020 4055) одержувач - Максим Рітус.

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архитектурні Пам'ятки . Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Monobank (5375 4141 0020 4055) - получатель Максим Ритус.

Благодарим всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Архитектурные Достопримечательности. Наследие".


Технічний партнер весняної експедиції 2018 року:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

ну как то так =))
Tags: Івано-Франківщина, Ивано-франковщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, деревянная архитектура, деревянная звонница, деревянная церковь
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments