m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Байраки (Могашешти). Церква Різдва Богородиці/Наследие. Байраки. Церковь.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
—————
Поддержите проект своими лайками, распространением и благотворительной денежной поддержкой. Благодарим всех Вас за то, что Вы с нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки .../
напоминаю, там где это возможно, по клику смотрим большие картинки...
Байраки (Герцаївський район, 1,9 тис. Жителів) вперше згадуються в документах 1633 року під назвою Могашешти. А вже в 1646 році власником села Стефаном Холбаном побудована церква. І не просто церква, а найбільший з сільських храмів на всій території південно-східної Буковини.
—————
Байраки (Герцаевский район, 1,9 тыс. жителей) впервые упоминаются в документах 1633 года под названием Могашешты. А уже в 1646 году владельцем села Стефаном Холбаном построена церковь. И не просто церковь, а самый большой из сельских храмов на всей территории юго-восточной Буковины.Церква Різдва Богородиці збудована з цегли в характерному для Буковини і північної частини Молдови стилі і має форму трилисника з конхою вівтаря і двома бічними ризалітами. Стіни церкви позбавлені декору за винятком подкарнізной фриза з дрібними нішами, заповненими розписом. Храм вирізняється високою дзвіницею над бабинцем і невеликими верхами над навою і вівтарем.
—————
Церковь Рождества Богородицы построена из кирпича в характерном для Буковины и северной части Молдовы стиле и имеет форму трилистника с конхой алтаря и двумя боковыми ризалитами. Стены церкви лишены декора за исключением подкарнизного фриза с мелкими нишами, заполненными росписью. Храм выделяется высокой колокольней над притвором и небольшими верхами над нефом и алтарем.На особливу увагу заслуговує величезна дзвіниця заввишки 48 метрів, яка стоїть окремо від церкви. Вона молодша за храму: її звели протягом 1848 - 1851 років. Дзвіниця також цегляна і має три яруси, нижній з яких прорізаний аркою і служить основним входом на церковне подвір'я. Другий і третій яруси вертикально розчленовані іонічними пілястрами.
——————
Особого внимания заслуживает огромная колокольня высотой 48 метров, которая стоит отдельно от церкви. Она моложе храма: ее взвели в течение 1848 - 1851 годов. Колокольня также кирпичная и имеет три яруса, нижний из которых прорезан аркой и служит основным входом на церковный двор. Второй и третий ярусы вертикально расчленены ионическими пилястрами.

Величезний свічник з голівками пихатих ангелів та свічею у кольорах румунського прапору
—————
Огромный подсвечник с головками напыщенных ангелов и свечой в цветах румынского флагаКтиторський напис на дзвіниці:/Ктиторская надпись на колокольне:


Впорядковане подвір'я, лавиці, колодязь, могила одного з місцевих отців, все охайне і чистеньке.
——————
Прибранный двор, лавки, колодец, могила одного из местных отцов, все аккуратное и чистенькое.трошки архівного/немного архивного:


Джерела/источники:
castles.com.ua
andy-travel.com.ua
pslava.info

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Monobank (5375 4141 0020 4055) одержувач - Максим Рітус.

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архитектурні Пам'ятки . Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Monobank (5375 4141 0020 4055) - получатель Максим Ритус.

Благодарим всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Архитектурные Достопримечательности. Наследие".

ну как то так =))
Tags: Буковина, дзвіниця, колокольня, церква, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments