m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Колтів. Каплиця-руїна. 1925 - 1926.

Поддержите проект своими лайками, распространением и благотворительной денежной поддержкой. Благодарим всех Вас за то, что Вы с нами!

нагадую, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Містечко Колтів розташоване на березі лівої протоки р. Західний Буг, на відстані 18 км від районного центру Золочів. Перша писемна згадка про містечко походить з 1441 року про давньоруське городище розташоване на підвищенні лівого берега р. Західний Буг у лісовому урочищі, з двох боків воно оточене ставком, а з третього - болотом.

На початку ХІХ ст. маєток перейшов у володіння графа Юзефа Баворовського, який збудував палац і запросив для впорядкування присадибної території відомого ландшафтного проектувальника Шпітца (Spitz). Ландшафтний архітектор облаштував класичний англійський парк, що вважався найкращим у Галичині.

літографія Теофіла Жиховiча. 1837 рік


Перлиною садово-паркової композиції було поєднання природних форм паркового масиву з розпланованими формами партерів, терас, різноманітних підпірних стін, мережі садових стежок і алей, декоративним водоймищем. Парк та його елементи і конструкції паркової архітектури логічно продовжували особливості ландшафту околиць.

Містечко Колтів відоме ще перебуванням у маєтку Баворовського найвідомішого львівського музиканта, скрипаля і суперника самого Нікколо Паганіні - Кароля Ліпінського. Колтівська садиба була відомим центром культурного життя Галачини. Палац був декорований стильними інтер'єрами та вишуканими меблями, саме тут була розташована відома колекція творів мистецтва, зібрана гр. Баворовським. Наприкінці І світової війни пожежа знищили садибу та палац Баворовських.

А цей храм, руїни якого ще видно на пагорбі поседе села можливо був палацовою каплицею.
Ні як він виглядав, ні під яким ім’ям був освічений невідомо. Навіть коли він був порушенний місцеві так і не змогли доповісти. Обні кажуть що ще після другої світової він стояв, а інши, що зруйнован ще до неї. От так і стоїть, руїна, яку ще боронить безголовий святий, як стражник стоячий у своєї ниші.
Це пам'ятка з тих, що вже скорішь нема, чім є...«Kościoły i klasztory rzymskokatolickie dawnego województwa ruskiego».


Джерела/источники:
http://www.lvivcenter.org/uk/uid/picture/?pictureid=2635
https://uk.wikipedia.org/wiki/Костели_Золочівського_району


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Monobank (5375 4141 0020 4055) одержувач - Максим Рітус.

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архитектурні Пам'ятки . Спадщина".
—————
Если Вы имеете желание, и самое главное имеете на это возможность, то можете присоединиться к финансированию проекта. Нам очень приятна и дорога Ваша поддержка. Monobank (5375 4141 0020 4055) - получатель Максим Ритус.

Благодарим всем не равнодушным к нашему Архитектурному наследию и нашему проекту "Украинские Архитектурные Достопримечательности. Наследие".


Технічний партнер весняної експедиції 2018 року:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com

ну как то так =))
Tags: Львовщина, Львівщина, каплиця, костел, руина, руїна, церква, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments